НАБУ повідомило про підозру скандальному голові Окружного адмінсуду Вовку і низці суддів - журналіст

Дата публікації
Перегляди
1789
НАБУ повідомило про підозру скандальному голові Окружного адмінсуду Вовку і низці суддів - журналіст

УНІАН

Суддів підозрюють у створенні злочинної організації та захопленні влади.

НАБУ повідомило про підозру голові Окружного адміністративного суду Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову, п'ятьом іншим суддям, а також керівнику Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив журналіст Юрій Бутусов.

"Це просто безпрецедентно. Вони не будуть затримані на місці, оскільки є спецсуб'єктами, але таке рішення може ухвалити Антикорупційний суд. Зараз в Окружному адмінсуді і в судовій адміністрації тривають обшуки", - написав він.

За словами журналіста, суддів підозрюють у створенні злочинної організації та захопленні влади.

"Підозри побудовані на вивченні записів розмов у кабінеті Вовка, частина яких була опублікована в 2019 році на прес-конференції. Там на записах Вовк обговорює, як він збирається тиснути за допомогою судових рішень на різні органи влади, щоб отримувати потрібні собі рішення. НАБУ зносить керівництво окружного адміністративного суду, який є ключовою ланкою для тиску на державну владу, скасування і призупинення кадрових рішень. ОАСК давно перетворився під керівництвом Вовка на біржу", - додав Бутусов.

Тим часом у НАБУ підтвердили проведення санкціонованих обшуків у приміщеннях Окружного адміністративного суду Києва та Державної судової адміністрації "для вилучення предметів, речей та документів, що можуть мати значення для кримінального провадження".

Нагадаємо, рік тому журналісти викрили Окружний адмінсуд Києва в обході системи авторозподілу резонансних справ.

Окружний суд відомий своїми скандальними рішеннями, які неоднозначно сприймаються у суспільстві. З останніх таких - це скасування перейменування проспектів Бандери і Шухевича.

Окрім цього ОАСК скасував націоналізацію "ПриватБанку".