НАБУ прикриває власну корупцію: у САП прокоментували пояснення бюро про втрачені сторінки скандальної справи

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У прокуратурі мають претензії до детективів.

Спеціальна антикорупційна прокуратура відреагувала на роз’яснення щодо втрати скандальних документів НАБУ. У коментарі САП звинуватили бюро в переховуванні матеріалів.

ОФІЦІЙНЕ СПРОСТУВАННЯ 17 березня 2019 року на офіційному сайті Національного антикорупційного бюро України та на...

Опубліковано Спеціалізована антикорупційна прокуратура Понеділок, 18 березня 2019 р.

Оприлюднену версію НАБУ в САП назвали "так званим" роз’ясненням, яке "спотворює реальний стан дійсного розслідування" та відволікає увагу громадськості "від приховування злочинної діяльності службових осіб ТОВ "Оптимумспецдеталь".

ВідеоТСН отримала документи, які містять листування між фігурантами оборонного скандалу

Всі знали, але ніхто нічого не казав. Це про документи, оприлюднені в розслідуванні Bihus.Info про оборудки в "Укроборонпромі". Ще в 2017 році військова прокуратура відкрила провадження і вилучила листування, яке містилося на 87 сторінках. В ньому ділки, які контрабандою постачали деталі на оборонні заводи, обмінювалися повідомленнями та зустрічалися з детективами і керівництвом НАБУ.

ТСН отримала документи, які містять листування між фігурантами оборонного скандалу

"Керівництво НАБУ два роки переховувало вказані матеріали від процесуальних прокурорів […], а зараз, недолуго використовуючи інсинуації і маніпуляційні прийоми, перекручує інформацію і намагається довести, що ці дані використані в інших провадженнях, хоча фактично матеріали не долучено до цих проваджень", - стверджують у прокуратурі.

"Крім того, три запити прокурорів залишилися без реагування і на жоден з них матеріали, передані від ГПУ до НАБУ, так і не було передано до САП станом на 12:00 18 березня 2019 року. Чому? Тому що керівництво НАБУ прикривало злочинну діяльність своїх працівників та корупцію у власному відомстві", - вважають у САП.

Раніше керівник антикорупційної прокуратури Назар Холодницький визнав провал у розслідуванні справи про зловживання в оборонній галузі та наголосив, що САП здійснює нагляд за НАБУ, але не може повністю контролювати діяльність детективів. "Якщо говорити про провадження, в якому фігурувала "Оптимумспецдеталь", то тут, я це визнаю, це провал у розслідуванні, це провал у процесуальному керівництві також", - визнав він. "Мені шкода визнавати, але про ці 87 сторінок тої переписки прокурори САП не знали, тому що вони на руки передані головним військовим прокурором Матіосом керівнику детективів Калужинському. Де далі ці матеріали поділися в стінах НАБУ, ми не знаємо", - додав він.

Залиште свій коментар

Вибір редакції