НАБУ прийшло з обшуками до інвесткомпанії ICU у справі "Роттердам+"

Фінансова компанія розцінює обшуки як політичний тиск.

Національне антикорупційне бюро України прийшло з обшуками до центрального офісу інвестиційної групи ICU у Києві. 

Про це 19 липня повідомляє "Інтерфакс-Україна".

У компанії заявляють, що раніше повністю задовольнили всі запити НАБУ на надання інформації, і розцінюють слідчі дії "не інакше як спробу чинити на неї тиск, яке має явний політичний контекст ".

"Причиною цього тиску ICU бачить невдоволення нинішньою владою і її оточення реформами, проведеними їх попередниками, деякі з яких раніше працювали в ICU", - наголошується в заяві компанії.

У заяві вказується, що група працює в штатному режимі, проте терпить супутній збиток, будучи суб'єктом економічної діяльності та не маючи жодного стосунку до політичних процесів в країні.

Згідно з повідомленням ICU, обшук проводиться в рамках справи "Роттердам +" - відкритого в березні 2017 року кримінального провадження стосовно посадових осіб НКРЕКУ за фактом можливого порушення.

"Як законослухняна компанія ICU зробила повне сприяння правоохоронцям, в черговий раз надавши всі витребувані документи. Претензій з боку правоохоронних органів щодо даних угод в компанію не надходило", - додали в повідомлені.

В Антикорупційному бюро також підтвердили факт обшуку у справі "Роттердам+".

"Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом САП здійснюють санкціоновані обшуки в офісі фінансової групи компаній (в Києві), задіяної в реалізації так званої формули "Роттердам+", яка, в свою чергу, є предметом досудового розслідування детективів НАБУ. Попередня правова кваліфікація — ч. 2 ст. 364 КК України. Розслідування особливостей запровадження та функціонування "Роттердам+" НАБУ здійснює з березня 2017 року", – йдеться в повідомленні опублікованому на Facebook-сторінці НАБУ.

Детективи #НАБУ під процесуальним керівництвом #САП здійснюють санкціоновані обшуки в офісі фінансової групи компаній (в...

Опубліковано НАБУ Пʼятниця, 19 липня 2019 р.

Як повідомлялося, Солом'янський райсуд Києва на початку 2018 року надав НАБУ доступ до документів ICU Investment Management Ltd. з купівлі в інтересах будь-яких осіб євробондів ДТЕК в період від березня 2015 року до квітня 2016 року і їх продажу від квітня 2016 до кінця 2017 року.

"У ході досудового розслідування встановлено, що компаніями - ICU Investment Management Ltd., CIS Opportunities Fund SPC Ltd. та Global Opportunities Fund SPC Ltd., що входять до групи ICU, де раніше працював глава НКРЕКУ, в період з вересня 2015 року по травень 2016 року (період розробки Порядку формування прогнозної оптової роздрібної ціни (ОРЦ) електроенергії), на Ірландській фондовій біржі здійснювалася купівля цінних паперів, емітентом яких є DTEK Finance plc ", - зазначено в судових матеріалах.

За даними НАБУ, після прийняття НКРЕКУ Порядку формування прогнозної ОРЦ електроенергії (формули "Роттердам +") вартість куплених ICU євробондів ДТЕК зросла на 60%.

"Зазначені факти можуть свідчити про те, що завдяки прийнятому головою та членами НКРЕКУ постановою №289 вартість куплених ICU Investment Management Ltd., CIS Opportunities Fund SPC Ltd. та Global Opportunities Fund SPC Ltd. єврооблігацій DTEK Finance plc. Значно зросла, що дозволило невстановленим наслідком особам, в інтересах яких діяла НКРЕКУ, отримати надприбутки ", - констатується в підготовлених НАБУ матеріалах.

У ICU спростовують всі звинувачення і заявляють: всі операції були ринковими і здійснені в повній відповідності з законодавством. НАБУ своєю чергою підозрює членів НКРЕКУ в змові в інтересах генкомпаній при затвердженні формули "Роттердам +".

НКРЕКУ почало застосовувати новий порядок формування прогнозної ОРЦ на електроенергію від квітня 2016 року.

Довідка:

Заснована 2006 року фахівцями з ING інвестгруппа ICU - незалежна фінансова група, що надає брокерські послуги, послуги з управління активами і приватним акціонерним капіталом. Спеціалізується на ринках Центральної і Східної Європи. Під її управлінням перебувають активи в обсязі понад $ 500 млн.

Власником групи є її топменеджмент: керівним партнерам Макарові Пасенюку і Костянтину Стеценко належить відповідно 45,011005% і 44,992663% акцій, ще 9,996332% - ексміністра енергетики і вугільної промисловості Володимиру Демчишину. Колишній донедавна співвласник компанії Олександр Вальчишен 2019 року продав свій пакет 6,58474% керівним партнерам.

Раніше співвласником і головою ради директорів групи була Валерія Гонтарєва, яку за пропозицією п'ятого президента Петра Порошенка парламент в червні 2014 року затвердив на посаді голови Національного банку України. Крім цього, деякий час в ICU працював Дмитро Вовк, згодом очолив НКРЕКУ.

В Україні інвестгрупі ICU належить банківська група "Авангард", в яку, крім однойменного банку, входять також ТОВ "Інвестиційний капітал Україна", компанія з управління активами (КУА) "Інвестиційний капітал Україна", КУА - Адміністратор пенсійних фондів "АПінвест". В її складі також відкритий пенсійний фонд "Династія", закритий недиверсифікований корпоративний інвестфонд (ЗНКІФ) "Інвестиційний капітал - стабільне зростання" і венчурні КІФ "Відновлення" ( "Відновлення" - укр.), "Інфініті профіт" і адвентура ".

ICU в 2018 збільшила активи під управлінням в Україні на 14% - до 3,5 млрд грн.

Відео Зеленський подасть до Ради законопроєкт про скасування формули "Роттердам+"

Нова владна команда на початку нового тижня обіцяє внести в Раду цілий законопроект про ліквідацію формули "Роттердам+", яку вже давно викрили і зрозуміли, що вона доїть по 12 мільярдів гривень на рік з кишень українців в інтересах двох олігархів. Водночас Конституційний суд визнав незаконним існування всієї комісії з регулювання електроенергетики, створеної експрезидентом Порошенком ще в 2014 році. Здавалося б, можна радіти, що хитру НКРЄ, яка благословила цю формулу і шалені тарифи разом з нею, назвали неконституційною і приберуть. Але у  нового президента спробували відібрати право вплинути на цю схему.

Зеленський подасть до Ради законопроєкт про скасування формули "Роттердам+"

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів