НАБУ провело спецоперацію з викриття корупційної схеми нардепа Юрченка та його спільників

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
НАБУ провело спецоперацію з викриття корупційної схеми нардепа Юрченка та його спільників

УНІАН

У межах операції детектив "під прикриттям" передав через посередника першу частину хабаря для нардепа.

Національне антикорупційне бюро оприлюднило відеоматеріали щодо передавання частини хабаря нардепу від "Слуги народа" Олександру Юрченку через посередника. На відео нардеп у завуальованій формі просив надати йому 13 тисяч доларів за сприяння у внесення змін до законодавства.

Про існування організованої групи та отримання нею хабарів НАБУ дізналося влітку 2020 року, йдеться на сайті.

НАБУ розробило спеціальну операцію з включення до її складу детектива НАБУ "під прикриттям", щоб викрити учасників корупційної схеми, які для цього використовували законні повноваження та обов’язки народних депутатів України.

У межах операції детектив "під прикриттям" у ролі представника промислової компанії познайомився з одним із учасників угруповання, а потім з нардепом, який у завуальованій формі попросив надати йому через посередника неправомірну вигоду у сумі 13 тис. дол. за внесення пропозицій до законопроєкту та у подальшому 200 тис. дол. для підкупу народних депутатів-членів Комітету.

Першу частину хабаря детектив "під прикриттям" передав у середині серпня, а ще одну частину - співучасники планували отримати 26-27 серпня. Однак за обставин, які зараз з’ясовує слідство, НАБУ було вимушене припинити виконання спецзавдання.

Атикорупційне бюро зібрало докази для повідомлення про підозру нардепу у вчиненні злочинів, передбачених ст.368 КК та ч.4 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) та ст. 27, ч. 4 ст. 369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) ККУ.

НАБУ і САП 10 вересня скерували до генпрокурора проєкт повідомлення про підозру чинному народному обранцю. Генпрокурорка Ірина Венедіктова каже, доказів хабарництва нардепа у тих матеріалах, які їй передали з НАБУ, не побачила, тому оголошення нардепу про підозру не буде. 

Нагадаємо, що вранці 13 вересня депутат Гео Лерос опублікував у Facebook пост про те, що два дні тому НАБУ нібито затримало помічника парламентаря Олександра Юрченка через хабар. Він отримав 13 тисяч доларів із домовлених 200 тисяч за законопроєкт, пов’язаний із побутовими відходами. 

Глава парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія в ефірі "Свободи слова" заявив, що нардеп Олександр Юрченко хоче вийти із фракції та партії на час розслідування справи про отримання хабаря, який нібито призначався для нього.  

Наступна публікація