Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НАБУ розкрило схему розкрадання майже 100 млн гривень "УЗ" на проекті нового "Шовкового шляху"

Шістьом особам оголосили про підозру.

Національне антикорупційне бюро оголосило підозру шістьом особам, ймовірно причетним до розкрадання понад 98 мільйонів гривень "Укрзалізниці".

Про це йдеться у повідомленні прес-служби НАБУ.

В рамках проекту товарного сполучення з Азією "Шовковий шлях" "Укрзалізниці" 2016 року виділили два пороми, "Герої Шипки" та "Герої Плевни", адже шлях проходив через Чорне море. Центр транспортного сервісу "Ліски" провів тендер на закупівлю паливо-мастильних матеріалів для цих поромів. Переможець тендеру мав здійснити поставки 6,743 тис. тонн паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 101,5 млн грн.

"Закупівлі за цим договором ЦТС "Ліски" здійснило у грудні 2016 року, усвідомлюючи, що потреби в закупівлі всього законтрактованого обсягу пального немає. По-перше, через технічний стан самих поромів, які потребували суттєвого ремонту, на що пішло б близько року; по-друге, проект "Шовковий шлях" втратив перспективи бути реалізованим, про що організаторам тендеру було відомо", - йдеться у повідомленні.

Все ж компанія поставила товару на три мільйони гривень, але ціна не змінилася, тому заплатили за паливо-мастильні матеріали 101,5 мільйона. Таким чином, збитки склали близько 98,5 мільйона. 

Підозри оголошено начальнику філії ЦТС "Ліски" ПАТ "Укрзалізниця", головному інженеру філії, в.о. начальника Одеського відділення філії, головному інженеру Одеського відділення філії, двом директорам двох комерційних підприємств.

Повідомляється, що у серпні 2018 року причетні до розкрадання особи повернули "УЗ" гроші. 

Раніше повідомлялося, що Національне антикорупційне бюро підозрює у розкраданні понад 90 мільйонів гривень філії "Центр забезпечення виробництва" ПАТ "Укрзалізниця" сімох осіб. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції