НАБУ закрило всі справи про незаконне збагачення

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Всього проводилися розслідування "сумнівні" статки в яких становили близько 500 млн гривень.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) повністю закрило 26 кримінальних проваджень, після скасування Конституційним судом  статті Кримінального кодексу про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.

Про це повідомили на сторінці НАБУ у Facebook.

Детективи зазначили, що в бюро більше немає справ про незаконне збагачення.

"Через рішення Конституційного суду повністю закриті 26 кримінальних проваджень, і 37 — в частині ст.368-2 КК України. Загальна сума статків, законність походження яких досліджували детективи НАБУ в цих справах, становила близько 500 млн грн", - заявили в Антикорупційному бюро та додали, що у закритих справах шлося про доходи та майно народних депутатів, прокурорів, посадовців центральних органів влади та суддів.

Відсьогодні в #НАБУ більше немає справ про незаконне збагачення. Через рішення Конституційного суду повністю закриті 26...

Опубліковано НАБУ Середа, 27 березня 2019 р.

Нагадаємо, раніше Конституційний Суд України визнав статтю про незаконне збагачення "такою, що не відповідає Конституції України (є неконституційною)". Зазначимо, що саме впровадження статті про незаконне збагачення у 2015 році було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.

Рішення КС одразу розкритикували різні політичні сили. Водночас президент Петро Порошенко пообіцяв після оприлюднення рішення щодо статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення внести до Верховної Ради новий законопроект щодо відповідальності чиновників за незаконне збагачення. Він пообіцяв, що проект закону у новій редакції буде виписаний так, "що комар носа не підточить". Водночас, ЄС, США, МВФ та Світовий банк вважають, що нові законопроекти щодо поновлення статті про незаконне збагачення у Кримінальному кодексі, зокрема й запропонований президентом Петром Порошенком, не можуть стати ефективним засобом у боротьбі з корупцією та повинні бути переглянуті.

Відео Незаконне збагачення: чому КС ухвалив скандальне рішення

Через рішення Конституційного суду цього тижня на межі закриття 65 справ щодо незаконного збагачення, які були порушені НАБУ. Незалежно від того, чи вони - вже в суді, чи ще перебувають на стадії досудового розгляду. За законом, якщо справу закрили раз, то до неї вже не повертаються.

Незаконне збагачення: чому КС ухвалив скандальне рішення

Залиште свій коментар

Вибір редакції