НАБУ зареєструвало понад 1700 звернень після заклику Зеленського

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Бюро пообіцяли надати зверненням правову оцінку та відповіді.

Станом на п'ятницю, 4 жовтня, Національне антикорупційне бюро України зареєструвало понад 1700 звернень.

За останні два тижні Бюро отримало понад 960 дзвінків, 360 електронних листів та 370 листів поштою.

"Усі звернення належним чином зареєстрували, їм нададуть правову оцінку та надішлють відповіді заявникам", - запевнили в пресслужбі НАБУ.

Більшість скарг стосуються неналежного досудового розслідування, реалізації соціальних, трудових прав та законних інтересів, порушення вимог земельного, житлово-комунального законодавства, порушення законодавства під час примусового виконання судових рішень та питань, пов’язаних з незгодою із судовими рішеннями та порушенням норм матеріального та процесуального прав під час їхнього ухвалення.

"Часто трапляються випадки, коли люди не інформують про конкретні факти корупції, натомість скаржаться на життєві обставини та сусідів", - додали в НАБУ.

В установі ще раз нагадали, що не будуть проводити розслідування за усіма фактами, а лише за тими, які підслідні НАБУ, тобто ймовірні злочини, вчинені високопосадовцями, або ж якщо місцевій громаді чи інтересам держави завдано шкоди на суму від 960 тисяч гривень. Решту звернень скерують до інших органів для розгляду в межах компетенції.

"Навіть за таких обставин НАБУ поінформує заявника про цей факт і сповістить, із яким органом варто надалі тримати зв'язок. Більше того, Бюро надасть роз’яснення можливих шляхів відновлення порушених прав та інтересів", - запевнили в НАБУ.

Нагадаємо, 23 вересня Володимир Зеленський записав відеозвернення, у якому закликав жителів України повідомляти про факти хабарництва і корупції на гарячу лінію НАБУ. У відповідь на заклик Зеленського у Раді громадського контролю НАБУ наголосили, що цей орган не розслідує усі корупційні злочини і наголосили, що через хибну інформацію про повноваження бюро гаряча лінія НАБУ буде перевантажена дзвінками щодо порушень, які не є підслідними органу.

Відео Зеленський закликав українців не давати хабарів та повідомляти про корупцію в НАБУ

Очільник держави повідомив номер гарячої лінії НАБУ. Президент сказав, що Європа починається не з державного кордону, а з недопалка, який летить у смітник, і з відповіді "ні", коли фірмі пропонують на тендері "нагнути державу".  

Зеленський закликав українців не давати хабарів та повідомляти про корупцію в НАБУ

 

Вибір редакції