НАБУ затримало директора "Запорізького титано-магнієвого комбінату" на багатомільйонних оборудках

Директор комбінату вчинив розтрату 492 млн грн, перерахувавши їх на користь третіх осіб.

Сьогодні, 23 вересня, на Запоріжжі детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та у співпраці з співробітниками управління Служби безпеки України затримали директора ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" (ЗТМК).

Про це повідомили у прес-центрі НАБУ.

Розслідування щодо цієї справ було розпочато ще у червні 2016 року, за фактом зловживання службовим становищем працівниками комбінату, що призвело до розтрати грошових коштів в особливо великих розмірах.

Зазначимо, що директором комбінату з 2010 року є Сивак Володимир.

"Затриманому директору ТОВ "ЗТМК" готується повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого статтею "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем", - йдеться у повідомленні.

Слідством було встановлено, що впродовж 2014-2015 років на модернізацію виробництва ТОВ "ЗТМК", відповідно до договору про заснування, компанія-співвласник "TOLEXIS TRADING LIMITED" виділила 880 млн грн. Однак, директор підприємства, зловживаючи службовим становищем, вчинив розтрату більшої частини отриманих грошових коштів (492 млн грн), перерахувавши їх на користь третіх осіб.

У відомстві зазначили, що зокрема, замість фінансування видатків на модернізацію, кошти спрямовано ПАТ "Холдингова компанія "Енергомережа", ВАТ "Запоріжжяобленерго", ПАТ "Комерційний банк "Надра" та ТОВ "Сінтез Ресурс" - в рахунок погашення заборгованості ДП "ЗТМК" перед зазначеними суб'єктами. Тоді як ці платежі мала здійснити компанія "TOLEXIS TRADING LIMITED" за умовами, передбаченими договором заснування ТОВ "ЗТМК".

"У разі визнання судом винуватості затриманого директора, йому загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років", - додали у НАБУ.

Зазначимо, що ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" було створено у 2013 році державою в особі Фонду державного майна України (володіє 51% статутного капіталу) та Кіпрською компанією "TOLEXIS TRADING LIMITED" (49%). Остання зобов'язалася сплатити борги держпідприємтсва, на основі якого було створено ТОВ, та інвестувати 110 млн доларів США на впровадження передових технологій і устаткування вітчизняних та зарубіжних фірм. Запорізький титано-магнієвий комбінат є єдиним виробником губчастого титану в Європі.

Залиште свій коментар

Наступна публікація