НАБУ затримало другого фігуранта "справи Мартиненка"

Затриманий вже є обвинуваченим у справі про розтрату коштів "ОПЗ".

Детективи Національного антикорупційного бюро України затримали другого підозрюваного у так званій "справі екс-нардепа Миколи Мартиненка".

Про це у ніч проти 21 квітня повідомляє прес-служба антикорупційного органу.

Затриманий, як і Мартиненко, підозрюється у створенні злочинної організації і розтраті майна шляхом зловживання службовим становищем.

За версією слідства, затриманий був координатором між компанією-посередником і ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат". Внаслідок оборудки між посередником і державним підприємством останньому було завдано збитків на суму понад 17 млн доларів.

Наразі вирішується питання повідомлення затриманому про підозру.

В НАБУ зазначають, що новий фігурант "справи Мартиненка" вже є обвинувачуваним в іншій справі, яка стосується розтрати коштів "Одеського припортового заводу" у розмірі 205 млн грн. НАБУ не називає імені фігуранта, але обвинувачуваними у справі "ОПЗ" є Сергій Перелома, перший заступник голови правління НАК "Нафтогаз України", та Микола Щуріков, перший заступник голови правління "ОПЗ".

ВідеоПрес-секретар НАБУ пояснила причини затримання Миколи Мартиненка

Нагадаємо, 20 квітня детективи НАБУ затримали екс-нардепа від "Народного фронту" Миколу Мартиненка. Його підозрюють у створенні злочинного угруповання і привласненні майна шляхом зловживання службовим становищем.

За версією слідства, у 2013-2016 роках Мартиненко, користуючись службовим становищем, мав причетність до створення злочинного угруповання, яке привласнило державні кошти. ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" уклало контракт із компанією-посередником, підконтрольною екс-нардепу, на постачання уранового концентрату за завищеними цінами. В НАБУ зазначають, що внаслідок цієї оборудки державі було завдано збитків на 17,28 млн доларів США.

Сам Микола Мартиненко назвав звинувачення проти нього сфальсифікованими за вказівкою директора НАБУ Артема Ситника. "Ця справа є політичною і не підкріплена ніякими доказами", - заявив він.

Мартиненко нагадав, що відмовився від мандату ще у 2015 році, "щоб НАБУ перевірило фейкові звинувачення проти мене, які тиражувались за гроші".

"Я нікуди не ховаюсь, перебував в Україні і надав усі свідчення. Однак, директор НАБУ Ситник вирішив пропіаритись. Він хоче переключити увагу від провалів у роботі НАБУ і своєї політичної заангажованості", - сказав він. 

ВідеоМикола Мартиненко прокоментував своє затримання ексклюзивно для ТСН

Залиште свій коментар