НАБУ затримало шістьох підозрюваних у розкраданні коштів проекту "Стіна"

Антикорупційні органи проводять обшуки у Києві, Київській області, Чернігові та Харкові.

Сьогодні, 8 серпня, у справі про розкрадання коштів проекту "Стіна" затримано шістьох осіб. Затримання проводилось детективами Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої аниткорупційної прокуратури.

Як повідомляє НАБУ, серед затриманих - службові особи Державної прикордонної служби України та підприємств-підрядників. Всіх їх наразі доправляють до Національного антикорупційного бюро у Києві для вручення письмових повідомлень про підозру. Їх підозрюють у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем та нецільовому використанні бюджетних коштів.

Для з'ясування обставин вчинення злочину детективи НАБУ та прокурори САП проводять обшуки у Києві, Київській області, Чернігові та Харкові. Паралельно здійснюється оцінка зібраних доказів та вирішується питання про затримання інших осіб.

Розслідування у кримінальному провадженні за фактом розтрати коштів державного бюджету під час реалізації так званого проекту "Стіна" детективи НАБУ здійснюють з березня 2016 року. За версією слідства, внаслідок злочинних дій інтересам держави завдано збитків у розмірі понад 16 млн грн.

В ході розслідування детективи Бюро ініціювали низку судових експертиз, безпосередньо виїжджали на кордон, із залученням експертів здійснювали огляд ділянок з метою об'єктивної оцінки фактичного обсягу виконаних робіт та співставлення їх з даними, які містяться в актах прийому-передачі виконаних робіт.

Зазначимо, проект "Стіна", або "Європейський вал" - фортифікаційний проект, який має підвищити рівень безпеки на кордоні України з Росією. Він був презентований екс-прем'єром Арсенієм Яценюком ще у 2014 році. На цей проект вже витратили 400 мільйонів гривень, однак будівництво досі не завершилось, наразі готово трохи більше 10%.

Нагадаємо, раніше правоохоронці встановили, що протягом 2016-2017 років службові особи Державної прикордонної служби України і підприємці під час виконання робіт з облаштування українсько-російського кордону привласнили понад 100 млн грн із бюджету.

Залиште свій коментар