Набули чинності нові правила вступу до вузів

У Мін’юсті зареєстрували наказ Міністерства освіти про зміни правил вступу до вузів. Відтепер абітурієнти можуть подавати документи не більше, як в 5 вузів, а ті, хто не вивчав української, здавати вступні іспити з іншої мови.

Наказ Міністерства освіти про зміни до умов прийому до вищих навчальних закладів країни в 2010 році підписано головою Міносвіти Дмитром Табачником та зареєстровано в Міністерстві юстиції України.

Одна з основних змін у правилах вступу до вузів – обмеження кількості вищих навчальних закладів та спеціальностей, куди абітурієнт може подати заяву. Наказ дозволяє вибрати не більше, ніж в 5 вузів, і не більше, ніж на 3 спеціальності.

Крім того, учні, що не атестовані з української мови та літератури, можуть складати вступний іспит з тієї мови, оцінки з якої виставлені в атестаті.

Цього року вуз одержав право допускати до участі в конкурсі абітурієнтів з сертифікатом, кількість балів у якому з непрофільних предметів нижче 124 балів, за умови, якщо кількість балів з профільних предметів становить не нижче 170 балів з кожного предмета.

Наказом крім того передбачений облік середнього балу атестата з округленням до десятих частин бали (за 200-бальною шкалою).

Абітурієнти мають право сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти, виданий в 2008, 2009 або в 2010 році, (при цьому абітурієнт не позбавляється права проходити зовнішнє незалежне оцінювання щорічно).

Абітурієнтам, які отримали повну середню освіту в 2007 році і раніше, надано право брати участь у конкурсі за результатами ЗНО або за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів у вузі під час вступу на навчання без відриву від виробництва.

У березні міністр освіти Дмитро Табачник на засіданні Спілки ректорів вищих навчальних закладів оприлюднив зміни правил прийому до ВНЗ.

За словами Табачника, знання абітурієнта будуть оцінюватися за трьома складовими: результатами ЗНО, середнім балом шкільного атестата, перерахованим за двухсотбальною шкалою, та оцінці вузу, яка може виставлятися, приміром, за результатами співбесіди або тестування абітурієнта на професійну придатність . У минулому році знання абітурієнтів оцінювалися за результатами ЗНО.

Раніше Табачник своїм наказом скасував наказ Міносвіти від 28 жовтня 2009 року, яким вводилася обов'язкова перевірка навчальних досягнень учнів 3, 5-8 і 10 класів середньої школи. Крім того, новий міністр підписав наказ, яким скасував державний іспит з української мови у вищій школі.

Читайте також:

Табачник полетить в Москву говорити про перемогу над фашизмом

Табачник: головний здобуток України – абсолютна двомовність

Табачник: іспит з української мови залишиться у вузах

Школярі і студенти будуть самі вибирати мову навчання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: