Набув чинності закон про реєстр виборців

Уже наступного дня після виборів в Україні мала розпочатися масштабна реформа

З 1-го жовтня набув чинності закон, що зобов’язує перейти від радянської системи уточнення списку виборців до принципово нової - реєстру виборців. Але доки рахують бюлетені, жодного кроку на виконання закону не зробили. На минулих виборах держава півроку платила зарплату людям, які ходили і перевіряли списки, а оператори, які заносили їх у комп’ютерну базу, разів 15 проходили навчання і отримували за свою роботу до 700 грн – добрі гроші для села. У 2007-ому – крок назад. ЦВК ледь не до серпня перебувала у відпустці, а списки у райдержадміністраціях перевіряли самотужки. Великих скандалів через це не було, зате насолила прикордонна служба. Вона внесла до переліку осіб, що не мають права голосу, 2 відсотки виборців Львівщини. За версією прикордонників, ті виїхали з України і не повернулися до 27 вересня, отже не могли проголосувати згідно з новими правилами. Тільки от халепа: прикордонники змогли контролювати повернення лише тих, хто виїжджав і повертався через один і той самий пункт пропуску.

Якщо виборець приїхав додому ще на початку вересня, але не тим шляхом, яким виїхав, автоматично потрапляв у «чорні списки».

Вже наступного дня після виборів - 1 жовтня в Україні набув чинності закон про реєстр виборців. Це означає створення окремих відділів при місцевих адміністраціях, які рахуватимуть виборців не перед виборами, а увесь час. Вибори 2007 ще раз змусили наступати на старі граблі – списки виборців уточнювали ледь не усі служби, так чи інакше пов’язані з реєстром громадян. Але докупи їх так і не звели. Тепер це має бути головною метою нового Реєстру виборців. Інакше реформа, що нарешті має об»єднати усіх українців з правом голосу, стане бульбашкою…

ВідеоНабув чинності закон про реєстр виборців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: