Набув чинності закон про Єдиний реєстр військовозобов'язаних

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Реєстр ведеться в електронній формі з єдиною централізованою базою даних.

Закон про створення Єдиного державного реєстру військовозобов'язаних набув чинності сьогодні, 20 квітня.

Закон був опублікований в середу, 19 квітня, в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України" і набуває чинності на наступний після опублікування день, передають Українські Новини.

Зазначається, що реєстр ведеться в електронній формі з єдиною централізованою базою даних. Власником реєстру є Міністерство оборони, а розпорядником - Генеральний штаб Збройних сил.

До реєстру вносяться і зберігаються персональні і службові дані військовозобов'язаних. Згоди військовозобов'язаних на обробку їхніх персональних даних для цілей реєстру не потрібно.

До слова, до персональних даних належать: ПІБ, дата та місце народження, стать, місце проживання та перебування, ПІБ і дата народження батьків, реквізити паспорта, відомості про визнання особи недієздатною, відомості про зайнятість, реєстраційний номер облікової картки платника податків, оцифроване зображення обличчя людини, відомості про дату виїзду за межі України і датою повернення на територію України, відомості про освіту.

Своєю чергою, до службових даних належать відомості про виконання призовником військового обов'язку і військово-облікової спеціальності, перелік яких визначає Міністерство оборони. Призовник зобов'язаний подавати до органу ведення реєстру (військкомат) достовірну інформацію про свої персональні дані.

Для формування бази даних ЦВК один раз подає відомості про громадян України від 18 до 60 років. Відомості про громадян, які не є військовозобов'язаними, знищуються суб'єктами реєстру.

Фінансування створення і функціонування реєстру здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

Нагадаємо, що раніше міністр оборони України Степан Полторак повідомив про створення електронного реєстру військовозобов'язаних. Він пояснив, що програмне забезпечення для бази створене та кошти вже виділено.

16 березня 236 народних депутатів проголосували за створення реєстру. Водночас фракції "Опозиційного блоку" та "Батьківщини" не підтримали законопроект. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції