Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нацбанк натякнув на кримінальні переслідування після перевірок рахунків працівників "1+1"

У листі з НБУ йдеться про передачу інформації до правоохоронців, якщо якісь "підозри" будуть підтверджені.

У відповідь на журналістський запит Національний банк України надіслав листа, де повідомив, що виявив низку транзакцій з ознаками правопорушень під час перевірки Приватбанку, тому й вимагає розкриття інформації щодо персональних рахунків працівників каналу "1+1". У разі підтвердження правопорушень у підозрілих операціях НБУ обіцяє передати інформацію правоохоронцям та Держфінмоніторингу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Список прізвищ, котрі зацікавили банківського регулятора, виглядає дивно: дехто в ньому фігурує двічі, під дівочим прізвищем і подружнім, в когось вказані по-батькові, а в когось ні. Питання, як можуть розміри зарплат у приватній компанії допомогти в роботі Нацбанку, дивує багатьох фігурантів переліку. "Скільки працювала, такого не бачила. Це для чого? Щоб ми менше цікавилися корупціонерами-чиновниками?", - не розуміє Алла Мазур.

Відео"1+1 медіа" вважає запит НБУ до Приватбанку непрямим тиском напередодні виборів

Нацбанк запросив у Приватбанку - банку, де впродовж кількох років співробітники "1+1" мали зарплатний проект, - дані про зарплатню кількох десятків журналістів та топ-менеджерів каналу. Робітники каналу "1+1" - не державні службовці, і за законом звітувати про свої статки не повинні.

"1+1 медіа" вважає запит НБУ до Приватбанку непрямим тиском напередодні виборів

Розкрити свої зарплати журналісти не бояться. "Насправді той випадок, коли нема чого соромитись. Що на цьому рахунку: була офіційна зарплата і відколи в мене з’явилася друга дитина, виплата у розмірі 860 грн на місяць. Якщо цікаво, як я їх витрачала – знову ж таки: будь ласка. Але навіщо?", - спантеличена Ольга Кашпор. "А от я вважаю, що Національний банк робить усе правильно! Тільки із запізненням. Бо я всі свої сотні мільйонів доларів перевів в офшори, так що ви мене не впіймали. А якщо серйозно, то давайте розкриємо всі карти: я показую свою зарплату, а ви – керівництво Нацбанку – свої статки. І людям буде дуже цікаво порівняти", - пропонує Олександр Загородний. "Ви знаєте, я не вбачаю в цьому іронії. Можна, звичайно, якось усміхатися, але насправді сумно. Тому що кожен наступний гарант каже про те, як він гарантуватиме і підтримуватиме свободу слова, а вузол затягується ще сильніше. І я не скажу, що це остання крапля, тому що остання крапля виводить людей на майдани. Просто сумно, що ми і далі ідемо тим самим коридором", - зізнається Наталія Мосейчук.

Шукає логіки в діях НБУ і генеральний директор медіа-групи Олександр Ткаченко. "Вони що, думають, що ми через оплатні картки кудись кошти перекидали, чи навіщо? Було б смішно, якби не було так сумно. Це прояви класичного ідіотизму, який продовжується ще з часів, коли нам намагалися не видати ліцензію. Спочатку було це, потім намагання відібрати у нас будинок", - пригадує він. "1+1" звернулася до міжнародних організацій та політичних сил, щоб цей випадок не залишився без уваги. "З одного боку, ми всі, коли приймали закон про медіапрозорість, хотіли, щоби всі власники телеканалів могли бути відкритими і кожен українець міг побачити, хто реально володіє тим чи іншим каналом. Наскільки я розумію, "1+1" ці умови повністю виконав - один з небагатьох телеканалів", - не розуміє суті претензій нардеп із фракції "Народного фронту" Сергій Висоцький. "Остання річ зараз, яку мали б робити органи державної влади – це займатися медіа. Тому що є багато тем, коли треба було б займатись собою. У Нацбанку є значна кількість питань і проблем, пов'язаних з курсом і з іншими речами", - звертає увагу голова парламентського комітету з питань свободи слова Вікторія Сюмар.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Залиште свій коментар

Вибір редакції