Нацбанк: зміцнювати курс гривні зарано

В НБУ вважають найправильнішою стратегію підтримки стабільності курсу гривні, без допущення будь-яких різких коливань.

Національний банк України, який щодня скуповує надлишки інвалюти на міжбанківському валютному ринку і тим самим стримує зміцнення гривні, вважає передчасним значне посилення національної валюти, незважаючи на перевищення обсягу пропозиції над попитом на міжбанку.

Про це повідомив заступник директора департаменту монетарної політики НБУ Олександр Арсенюк.

"Говорити про те, що настав час зміцнювати курс (гривні), поки що не можна", - сказав він.

Таку позицію регулятора Арсенюк мотивував тим, що економіка ще повністю не подолала наслідки кризи, а приплив валюти в країну не є стійким і стабільним. "Рано говорити, що економіка запрацювала на всі 100% і стабільно йде виручка від експортерів. Крім того, обсяг інвестицій ще малий", - сказав він.

У зв'язку з цим НБУ вважає найправильнішою зараз стратегію підтримки стабільності курсу гривні, без допущення будь-яких різких коливань. "НБУ бачить своє завдання в утриманні курсу від значних коливань", - сказав Арсенюк.

Він також вказав на тенденцію припливу депозитів фізосіб, що намітилася, - з початку 2010 року, за його даними, обсяг таких вкладів збільшився на 10%, при цьому темпи приросту гривневих депозитів утричі випереджають темпи приросту валютних.

Зі слів банкіра, це свідчить про підвищення довіри до національної валюти.

Як відомо, протягом останніх тижнів НБУ викуповує надлишок пропозиції доларів на міжбанку за курсом 7,9250 грн за долар, стримуючи тим самим зміцнення курсу гривні більше цього рівня.

Читайте також:

Євро на міжбанку знову подешевшало

Інвестори повертаються в Україну, перечекавши кризу

В Україні 5 млн безробітних, ще 2,5 млн отримують мінімальні зарплати

Україна стала третьою в світі за рівнем падіння цін на житло

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: