Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Націоналісти готують провокації у лаврах на Покрову - митрополит МП

За словами митрополита Антонія, у храмах готуються дати відсіч нападникам.

Націоналістичним групам дали вказівку влаштувати провокації у Києво-Печерській та Почаївській лаврах на Покрову, 14 жовтня.

Про це керівничий справами УПЦ Московського патріархату митрополит Бориспільський і Броварський Антоній розповів в інтерв'ю "РБК-Україна".

"Із наших джерел нам відомо, що Міністерство культури вже отримало директиву готувати всі документи для реєстрації нової структури. Також деякі націоналістичні групи отримали вказівку 14 жовтня здійснити провокації в Києво-Печерській та Почаївській лаврах. Наші люди будуть захищати свої храми", - наголосив він.

Відео Російська православна церква лякає розколом світового православ'я

Російська православна церква відреагувала на призначення Вселенським Патріархатом своїх представників - екзархів - у Києві на час підготовки до надання Українській церкві автокефалії. У Москві образилися, що це рішення Константинополь не узгодив із російським патріархом Кирилом. Тепер, сказано в офіційній заяві, єдність світового православ'я - під загрозою, і найближчим часом РПЦ "діятиме у відповідь". 

Російська православна церква лякає розколом світового православ'я

За словами митрополита, людей доводять до такої ситуації, що у них не залишається іншого виходу.

"Якщо немає надії на законність, то не залишається іншого варіанту, як захищатися самим. Але ніхто з нас не закликає до агресії, ми лише попереджаємо: люди, не дай Боже, не зробіть такий крок, який може призвести до конфліктів, і конфліктів серйозних. Ось це ми підкреслюємо", - додав він.

Водночас Антоній відмовився коментувати інформацію про те, хто саме та від кого отримав вказівки про здійснення провокацій.

"Це закрита інформація, і я не хотів би її розкривати", - сказав він.

Нагадаємо, Священний синод РПЦ на екстреному засіданні в п'ятницю, 14 вересня, вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. Крім того, синод прийняв рішення про припинення в храмах Московського патріархату молитовного поминання патріарха Константинопольського Варфоломія за божественною літургією.

7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які будуть представляти Константинополь у Києві - архієпископа Даніеля Памфилона зі Сполучених Штатів і єпископа Іларіона з Едмонтона з Канади.

У Московському патріархаті розцінили призначення константинопольських екзархів в Україні як "безпрецедентний і грубе вторгнення на свою територію" і заявили, що не залишать це без відповіді".

У Вселенському патріархаті у свою чергу заявили, що абсолютно всі сучасні православні автокефалії, крім давніх патріархатів, були створені томосом Константинтинопольськой церкви. Архієпископ українського походження Тельмиський Іов (Геча) зазначив, що кожна з новітніх автокефалій проголошувалася в прив'язці до політичним чинникам, зокрема через здобуття державної незалежності. Однак при цьому мала більш глибокі причини: "забезпечити єдність церкви всередині кожної з цих держав, як і єдність між помісними церквами".

Залиште свій коментар

Вибір редакції