Націоналісти привселюдно зізналися, що у СІЗО їх ніхто не катував

Дев'ятьох членів націоналістичних організацій, які перебувають в Запорізькому СІЗО, було показано журналістам. Націоналісти запевнили, що їх не катують.

Дев'ять членів націоналістичних організацій, які перебувають в Запорізькому слідчому ізоляторі, заперечують, що їх катували.

Про це вони заявили в присутності журналістів українських ЗМІ і телеканалів представникам прокуратури Запорізької області.

На бесіду з прокурором запросили всіх дев'ятьох затриманих - членів організацій "Тризуб" і "Свобода". На запитання представника прокуратури, чи застосовували до них недозволені методи фізичного впливу в СІЗО, восьмеро затриманих відповіли негативно, підкресливши, що в СІЗО ніяким тортурам їх не піддавали, і ніяких тілесних ушкоджень вони не мають. Заперечив застосування тортур в СІЗО і "тризубівець" Філіп Таран, про факти тортур якого в СІЗО заявляли кілька організацій.

Відмовився відповідати на запитання прокурора затриманий Роман Хмара. Представник наглядного органу зазначив, що "це його право".

Медична маска була надіта на затриманому Руслані Вішнюку. Під час бесіди з прокурором він повідомив, що медики слідчого ізолятора виявили у нього туберкульоз. Лікар СІЗО підтвердив цю інформацію.

Єдиною скаргою деяких затриманих була відсутність гарного освітлення в камері утримання, "що заважає читанню".

"З'явилися різного роду повідомлення, що в Запорізькому слідчому ізоляторі застосовують тортури до цих затриманих. Ви сьогодні були свідками того, що ніякого тиску, принаймні, правоохоронних органів під час перебування цих осіб у СІЗО, а всі вони тут перебувають з кінця січня цього року, на них не чинили", - заявив журналістам старший прокурор прокуратури Запорізької області Андрій Мєшков.

Як повідомили у прес-службі прокуратури Запорізької області, "щодо кожного із заарештованих протягом недовгого часу утримання під вартою Генеральною прокуратурою України та прокуратурою Запорізької області було проведено близько 20 перевірок".

"Проведеними перевірками фактів порушення законодавства щодо матеріально-побутових умов та медико-санітарного забезпечення затриманих ВО "Тризуб" не встановлено. Права затриманих були виконані в повному обсязі", - зазначили в прокуратурі.

Як повідомлялося, увечері 28 грудня 2010 року на території Запорізького облкомітету КПУ невідомі спиляли голову пам'ятнику Сталіну. У той же день відповідальність за це взяла на себе організація "Тризуб", виставивши в Інтернеті власне відео, зняте під час нападу на пам'ятник. 31 грудня пам'ятник Сталіну підірвали невідомі особи.

Читайте також:

Затриманого за голову Сталіна тризубівця в СІЗО закатували до втрати свідомості

Заарештованих за пам'ятник Сталіну націоналістів катують в СІЗО

Затриманого тризубівця звинуватили у вбивстві бізнесмена Брагинського

Націоналісти дорікнули СБУ: пам'ятник Сталіну повинні були знищити ви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: