Націоналісти святкуватимуть День героїв біля Лук'янівського СІЗО

23 травня у Києві націоналісти відзначать День героїв біля Лук'янівської в'язниці, де "каралися за Україну" кардинал Йосип Сліпий, вояк УПА Іван Литвиненко, В'ячеслав Чорновіл та інші.

Націонал-патріотичні організації міста Києва вирішили відзначити у столиці День героїв.

Акція запланована на 23 травня й пройде біля Лук'янівського СІЗО. У такий спосіб активісти планують вшанувати всіх тих героїв, які "раніше карались за Україну на "Лук'янівці", а також "підтримати сучасних борців за українську справу". Зокрема, йдеться про поетесу Ганну Сінькову та активіста підприємницького майдану Сергія Костакова.

Політики закликали українців приєднатись до відзначення Дня героїв і підтримати політв'язнів Лук'янівського СІЗО.

"Через Лук'янівську в'язницю пройшли отамани Холодного Яру, кардинал Йосип Сліпий, президент УГВР Кирило Осьмак, полковник УНР та вояк УПА Іван Литвиненко, В'ячеслав Чорновіл та інші визначні постаті нашої держави. Наразі там безпідставно утримуються поетеса Ганна Сінькова та активіст податкового Майдану Сергій Костаков", - зазначили націоналісти.

Організатором акції виступив Комітет визволення політв'язнів. До нього входять такі організації, як Молодіжний націоналістичний конгрес, Молодий Народний Рух, Конгрес українських націоналістів, Молодіжна станиця братства вояків УПА, ВО "Свобода", "Тризуб" ім. Степана Бандери, ГО "Жіноча Січ", УНА-УНСО, Коаліція учасників помаранчевої революції, Організація українських націоналістів (ОУН).

Слід зазначити, що свято День героїв було започатковано представниками ОУН в 1941 році на честь визначних українських діячів Миколи Міхновського, Симона Петлюри та Євгена Коновальця. Згодом День героїв офіційно відзначався у лавах Української повстанської армії та у діаспорі. За незалежності України націоналісти прагнуть зробити День героїв альтернативою відзначенню 9 травня Дня перемоги.

Нагадаємо, що цього року святкування Дня перемоги у Львові обернулося масовими сутичками націоналістів та прихильників проросійських сил та комуністів. Подія спровокувала величезний скандал. Міліція фактично звинуватила у провокаціях членів ВО "Свобода", деяких членів організації було заарештовано.

У Москві назвали виступи українських націоналістів "екстремістськими проявами" і закликали Київ жорстко відреагувати.

Читайте також:

Мер Львова пообіцяв відвести Симоненка і Добкіна до тюрми

"Свобода" проведе в Одесі марш на честь засновника ОУН

Українські комуністи повезуть до Львова російських для "боротьби з нечистю"

У Партії регіонів вважають Львів історично "червоним" містом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: