Націоналісти звинуватили Кирила в розпалюванні міжрелігійної ворожнечі

"Свобода" вважає, що патріарх Кирило перетворить українські духовні святині на центри розпалення антиукраїнської пропаганди й релігійної ворожнечі.

ВО "Свобода" вважає, що візит патріарха Московського й всія Русі Кирила буде сприяти розпаленню в країні міжрелігійної ворожнечі.

"Духовне життя України вже наступного тижня буде підірване цілеспрямованим політичним втручанням. В Україну приїде спецкомісар Кремля - "патріарх Кирил", який намагається перетворити українські духовні святині на центри розпалення антиукраїнської пропаганди й релігійної ворожнечі", - сказано в ньому.

"Свобода" також висловила стурбованість просуванням патріархом концепції "Російського світу".

"Свої візити в Україну громадянин Російської Федерації Володимир Гундяєв (патріарх Кирил) використовує для того, щоб просувати розроблену ним ворожу українській державності політичну концепцію "рускава міра", в якому незалежній Україні немає місця", - наголошується в повідомленні.

Крім цього, партія розкритикувала перейменування частини вулиці Івана Мазепи в Києві на Лаврську, обвинувативши владу держави на чолі із президентом Віктором Януковичем у сприянні такому перейменуванню, що відбулося, на її думку, на прохання патріарха Московського Кирила.

"Свобода" також заявила, що майбутній візит Кирила буде присвячений питанню побудови в Києві своєї резиденції, і розкритикувала такі наміри, висловивши стурбованість загрозою збільшення його політичного впливу в країні.

У зв'язку з цим партія закликала українців взяти участь в акціях протесту проти цього візиту, а також у хресній ході від Володимирського собору до Володимирської гірки, яку 28 липня проведе Українська православна церква Київського патріархату.

Нагадаємо, патріарх Кирило прибуде до України 20 липня. Його візит триватиме до 28 липня, за цей час глава РПЦ відвідає Одесу, Дніпропетровськ і Київ.

За минулий рік це вже третій візит Кирила в Україну. Востаннє Московський патріарх був у Києві на інавгурації президента Януковича.

Під час цього візиту патріарх також зустрінеться з Януковичем. Для цього президент 28 липня перерве свою відпустку на один день.

Читайте також:

Через візит Кирила перекриють пів-Одеси

Янукович все-таки зустрінеться з патріархом Кирилом

З Лаври хочуть зробити "Ватикан" для патріарха Кирила

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: