Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Національна спілка журналістів вирішила виключити зі своїх лав нардепів та лідерів політичних партій

Національна спілка журналістів вирішила виключити зі своїх лав нардепів та лідерів політичних партій

Спілка не підтримує жодну з політичних сил.

Секретаріат Національної спілки журналістів в умовах можливого загострення політичної ситуації, викликаної проведенням восени місцевих виборів в Україні, ухвалив рішення про призупинення та заборону членства у Спілці народних депутатів та лідерів політичних партій.

Відповідний порядок призупинення членства НСЖУ 26 червня опублікувала на своєму сайті.

З метою посилення незалежності організації, унеможливлення політичного тиску на Національну спілку журналістів України, її обласні чи регіональні організації та унеможливлення зловживання статусом журналіста Секретаріат Спілки вирішив:

1. Заборонити прийом до лав Національної спілки журналістів України громадян, які обіймають керівні посади (голова, заступник голови, член політради чи аналогічного керівного органу) в політичних партіях або є народними депутатами – членами політичних партій.

2. Запровадити порядок призупинення членства в Національній спілці журналістів України для тих членів НСЖУ, які обіймають керівні посади (голова, заступник голови член політради чи аналогічного керівного органу) в політичних партіях або є народними депутатами – членами політичних партій.

3. Порядок призупинення членства поширюється в тому числі на членів НСЖУ, які набули членства до прийняття цього рішення Секретаріату.

4. Рекомендувати обласним та регіональним організаціям Національної спілки журналістів України розглянути це рішення на своєму рівні.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на Першого Секретаря НСЖУ та на голів обласних/регіональних організацій Спілки.

Відео Нардепи пропонують створити спецпідрозділ у ГПУ для розслідування справ щодо журналістів

Отруєний невідомою речовиною, згорів прив’язаний до ліжка, знайдений повішеним, помер після жорстокого побиття, застрелений, загинув після падіння зі сходів, викрадений та убитий. Це - не просто кримінальна хроніка, а причини смерті українських журналістів. Понад 70 імен за роки незалежності. Тих, хто загинув за право знати. Більшість цих злочинів не розкриті досі.  

Нардепи пропонують створити спецпідрозділ у ГПУ для розслідування справ щодо журналістів

"Національна спілка журналістів України, як найбільша журналістська організація країни, будує свою роботу на засадах захисту прав журналістів і підтримки незалежних медіа. Незалежність організації є важливою передумовою виконання статутних завдань. Члени Спілки можуть по-різному оцінювати події в суспільстві, проте організація в цілому не підтримує і не може підтримувати жодної з політичних сил. В умовах можливого загострення політичної ситуації, викликаної проведенням місцевих виборів в Україні, Секретаріат НСЖУ розглянув питання посилення незалежності організації від політичного тиску", - наголосили у Спілці.

Нагадаємо, у січні 2020 року Інститут масової інформації в презентації свого моніторингового дослідження "Барометр свободи слова" повідомив про погіршення в Україні ситуації зі свободою слова. Так, протягом 2019 року в Україні було зафіксовано 243 випадки порушень свободи слова, з яких 172 ситуації пов’язані із застосуванням фізичної агресії проти журналістів. 

Відео У Києві невідомі пограбували Спілку журналістів

Напередодні вночі невідомі проникли в кабінет Сергія Томіленка. Вкрали службові документи та особисті кошти із сейфу. Грабіжники порозкидали речі зі столу Томіленка, натомість - не торкнулися його паспортів та ноутбука. До кабінету на 3 поверсі вони вдерлися через балконне вікно.  

У Києві невідомі пограбували Спілку журналістів

Залиште свій коментар

Вибір редакції