Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нацрада хоче ще збільшити кількість української музики на радіо

Перевірка радіостанцій довела їхню готовність до наступних змін.

Українські радіостанції готові до збільшення кількості вітчизняної музики у ефірах, пише член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський у себе в Facebook.

За його словами, Нацрада завершила черговий етап моніторингу 16 радіостанцій, серед яких "Українське радіо", "Луч", "Культура", "Країна ФМ", "Понеділок", "Русское радио" - Україна", "Мелодія", "Перець ФМ", "Авторадіо", "Люкс ФМ", "Шансон", "Kiss FM", "Наше радіо", "Ретро", "​​Хіт FM" та "Ера" на предмет виконання вимог закону про мовні квоти, результати якого виявилися досить втішними.

"Порушень не виявлено. Найбільша частка українських пісень лунає в ефірі "Країна ФМ" (100%), "Луч" (98%), "Культура" (66%) і "Українське радіо" (90%)", - зазначив він.

Та додав, що в середньому частка пісень українською мовою на інших 12 мережевих радіостанціях склала 32%, а це дає підстави стверджувати, що вони готові до збільшення з 8 листопада квоти з 25 до 30%.

Костинський також зазначив, що частка ведення передач державною мовою на цих радіостанціях в середньому становить 80,8%, тоді як закон вимагає 50%, а з 8 листопада - 55%.

Нагадаємо, у листопаді минулого року набув чинності закон про квоти на пісні українською мовою. Згідно з яким, мовлення кожної телерадіоорганізації має складатися з національного аудіовізуального продукту не менш ніж на 50%. Також телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше 35% від загального обсягу пісень поширених протягом доби. При цьому телерадіоорганізації, в чиєму ефірі музичні твори на мовах Європейського Союзу складають не менше ніж 60%, мають трохи меншу квоту - а саме 25% україномовних пісень.

За невиконання цих вимог телерадіоорганізаціям загрожує штраф у розмірі 5% загальної суми ліцензійного збору. 

ВідеоПереворот на радіо: наслідки введення квот на українські пісні

Залиште свій коментар

Вибір редакції