Нацрада хоче ще збільшити кількість української музики на радіо

Перевірка радіостанцій довела їхню готовність до наступних змін.

Українські радіостанції готові до збільшення кількості вітчизняної музики у ефірах, пише член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський у себе в Facebook.

За його словами, Нацрада завершила черговий етап моніторингу 16 радіостанцій, серед яких "Українське радіо", "Луч", "Культура", "Країна ФМ", "Понеділок", "Русское радио" - Україна", "Мелодія", "Перець ФМ", "Авторадіо", "Люкс ФМ", "Шансон", "Kiss FM", "Наше радіо", "Ретро", "​​Хіт FM" та "Ера" на предмет виконання вимог закону про мовні квоти, результати якого виявилися досить втішними.

"Порушень не виявлено. Найбільша частка українських пісень лунає в ефірі "Країна ФМ" (100%), "Луч" (98%), "Культура" (66%) і "Українське радіо" (90%)", - зазначив він.

Та додав, що в середньому частка пісень українською мовою на інших 12 мережевих радіостанціях склала 32%, а це дає підстави стверджувати, що вони готові до збільшення з 8 листопада квоти з 25 до 30%.

Костинський також зазначив, що частка ведення передач державною мовою на цих радіостанціях в середньому становить 80,8%, тоді як закон вимагає 50%, а з 8 листопада - 55%.

Нагадаємо, у листопаді минулого року набув чинності закон про квоти на пісні українською мовою. Згідно з яким, мовлення кожної телерадіоорганізації має складатися з національного аудіовізуального продукту не менш ніж на 50%. Також телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше 35% від загального обсягу пісень поширених протягом доби. При цьому телерадіоорганізації, в чиєму ефірі музичні твори на мовах Європейського Союзу складають не менше ніж 60%, мають трохи меншу квоту - а саме 25% україномовних пісень.

За невиконання цих вимог телерадіоорганізаціям загрожує штраф у розмірі 5% загальної суми ліцензійного збору. 

ВідеоПереворот на радіо: наслідки введення квот на українські пісні

Залиште свій коментар