Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нацрада не видала цифрові ліцензії осередкам телеканалу "2+2" та призначила позапланову перевірку "1+1"

Позапланова перевірка може закінчитися попередженням для каналу.

Нацрада з питань телерадіомовлення не видала ліцензії на цифрове мовлення місцевим осередкам телеканалу "2+2" у шести регіонах Дніпропетровської області. Крім того, без попередження, просто з голосу Нацрада призначила позапланову перевірку цих телеканалів. А ще на таку перевірку чекає і канал "1+1".

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Щойно голова Нацради Юрій Артеменко відкриває засідання, один із її членів, Сергій Костинський, попри усталену практику, вносить пропозицію з голосу – призначити перевірку місцевим осередкам телеканалу "2+2". Саме сьогодні ці місцеві мовники прийшли на конкурс щодо отримання цифрових ліцензій. Тож такий збіг дивує інших членів Нацради.

"Ну, це продукт групи компаній. А як вони розпоряджаються, це їхня справа. Тому там треба уникнути тенденційності, яка тут, мені здається, є очевидною", - каже перший заступник голови Нацради Ольга Герасим'юк.

Ініціатор раптової перевірки і сам визнає - самотужки питання не вивчав, а покладався на моніторинг підлеглих.

"Ми вважаємо це політикою подвійних стандартів. Оскільки ретрансляція телеканалів була звичною практикою. Більше того, частина мовників ретранслює телеканал "Прямий" і там жодних перевірок призначено не було", - говорить головний юрист групи компаній "1+1 Медіа" Тетяна Смирнова.

Позапланову перевірку для місцевих філій каналу "2+2" таки призначають.

ВідеоНацрада з питань телебачення не видала ліцензій місцевим мовникам, що транслюють телеканал "2+2"

Дніпропетровщина - без телебачення. Нацрада з питань телерадіомовлення не видала ліцензії на цифрове мовлення місцевим осередкам телеканалу 2+2 у шести регіонах Дніпропетровської області. Крім того, без попередження, просто з голосу Нацрада призначила позапланову перевірку цих телеканалів. А ще - на подібну перевірку чекає і канал 1+1. 

Нацрада з питань телебачення не видала ліцензій місцевим мовникам, що транслюють телеканал "2+2"

Далі в порядку денному - конкурс на цифрові ліцензії для "Приват ТБ", "Дніпро" та "ТБ-Стимул". Місцеві мовники наразі транслюються в аналозі, але його відключать 1 травня наступного року. Тож вони завчасно хотіли перейти в цифру. Але - безуспішно. Нацрада не видала ліцензій жодній компанії, залишивши частоти просто невикористаними.

"Буде новий конкурс, а коли він буде – невідомо", - каже Герасим'юк.

Засідання Нацради триває шосту годину. Одне з останніх питань - і знову канал із групи компаній "1+1 Медіа". Регулятор має претензії до каналу "1+1" через день жалоби за жертвами червоного терору 5 вересня. Моніторинг показав, що у проміжку від 4:15 до 9:39 ранку не було рухомого рядка з інформацією про траур. Хоча свічка горіла цілодобово, так само регулярно виходили відбивки без звуку.

Позапланова перевірка може закінчитися попередженням для каналу. А всього після двох попереджень Нацрада може через суд вимагати скасувати ліцензії для каналу. Влітку регулятор уже погрожував не видати цифрову ліцензію "1+1". І лише після втручання політиків та міжнародних організацій канал таки отримав право на мовлення.

Дмитро Фурдак

Залиште свій коментар

Вибір редакції