Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нацрада в оточенні силовиків і нардепів подовжила ліцензії українським телеканалам

Канал "1+1" отримав-таки подовження дозволу на мовлення.

Під наглядом поліції і за участі народних депутатів Нацрада подовжила цифрову ліцензію телеканалу "1+1" та оштрафувала телеканал "Інтер" на 4 мільйони гривень. Два автобуси з нацгвардійцями і зо два десятки поліцейських на вході до будівлі оберігали перше за останні два місяці засідання Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

В залі засідань людно: замість співробітників регулятора за великим столом народні депутати, котрі прийшли, як спостерігачі, адже після звинувачень у бік президентських представників у Нацраді в спробі тиску на незалежні ЗМІ, парламентарі вирішили особисто подивитися на те, як буде розглядатися питання видачі дозволів на цифрове мовлення. "Не тільки члени профільного комітету, а й взагалі народні депутати, пані Вікторія Сюмар, голова комітету, члени комітету Ольга Червакова, Владислав Сервюков, Юрій Павленко, Іван Мирний і Олександр Шевченко", - представив гостей керівник Нацради Юрій Артеменко.

ВідеоНацрада оштрафувала телеканал "Інтер" на чотири мільйони гривень

Під наглядом поліції і за участі народних депутатів, Нацрада продовжила цифрову ліцензію телеканалу "1+1" та оштрафувала телеканал "Інтер" на чотири мільйони гривень. А от чи буде цей штраф сплачено – питання, адже це рішення може бути оскаржено.Сьогодні члени регулятора вперше за два місяці зібрались у повному складі і проголосували ряд важливих питань.

Нацрада оштрафувала телеканал "Інтер" на чотири мільйони гривень

Питання "1+1" розглядали після "Інтера" та "України". За подовження ліцензії "Плюсам" члени ради проголосували одностайно. До цього рішення учасникам засідання давалися напружено. Останні два місяці відбувалися детективні події щодо можливої невидачі цифрової ліцензії каналу "1+1". Передував цьому голосуванню скандал, Нацрада не могла зібратися, члени пропрезидентської четвірки відкладали розгляд питань ліцензії, щоб дочекатись результатів позапланових перевірок телеканалів. За їхніми результатами планували винести телеканалам попередження, однак парламентські представники вгледіли в цьому спробу вплинути на редакційну політику. Перший заступник голови Нацради Ольга Герасим’юк навіть звинуватила колег у маніпуляціях й написала заяву на звільнення. На її підтримку тоді висловились голова Верховної Ради Андрій Парубій та низка політичних партій.

Сьогодні про скандал не згадували, а голова парламентського комітету зі свободи слова Вікторія Сюмар нагадала, що від діяльності Нацради залежить безпека України. "Я дуже вдячна національній раді за те, що сьогодні ми маємо це засідання. Я вважаю, що це вкрай важливо, тому що заблокована рада – це інструмент тиску на телеканали під час виборчої компанії. Питання з підвішеними ліцензіями, питання аналогу і цифри – це є небезпечно для інформаційного простору", - пояснила вона.

Значну частину засідання присвятили дискусіям навколо телеканалу "Інтер". Говорили і про свободу слова, і про врахування позицій усього суспільства, і про делікатне ставлення до носіїв різних думок, і про прислуговування інтересам країни-агресора та плекання сепаратистських настроїв. Попередження, яке загрожувало "Плюсам", "СТБ" та "Інтеру" за показ радянських фільмів із забороненими акторами, вирішили не давати. Однак через зміст концерту, присвяченого 9-му травня, "Інтер" оштрафували на 4 мільйони гривень. Однак канал ще може оскаржити це рішення.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко 

Вибір редакції