Нацрада встановила, які радіостанції ігнорують українськомовні треки

Відповідний закон про квоти набув чинності восьмого листопада.

Чотирьом мовникам призначено позапланові перевірки стосовно трансляції ними в ефірі недостатньої кількості українськомовних пісень.

Про це повідомляє Національна рада з питань телебачення та радіомовлення.

Сьогодні, 18 листопада, Нацрада розглянула перші результати моніторингу ефірів радіостанцій стосовно дотримання ними вимог закону про квоти.

Загальнонаціональним телерадіокомпаніям "Шансон" ("Радио Шансон"), "НБМ-РАДІО" ("Ретро ФM"), "Телебачення і радіомовлення "Ютар" ("KISS FM") і "Радіо "Нова хвиля" ("M FM") призначено позапланові перевірки.

Моніторингом від восьмого листопада зафіксовано, що в ефірі "Радио Шансон" частка пісень українською мовою становила 21%, дев'ятого листопада в ефірі "Ретро ФM" у проміжку часу з 15.00 до 22.00 частка пісень українською мовою становила 24%.

"KISS FM" від дев'ятого листопада транслював 21% пісень українською мовою, частка цих творів у проміжку часу з 07.00 до 14.00 становила 24%, а в проміжку часу з 15.00 до 22.00 – 22%.

Харківська радіостанція "M FM" дев'ятого листопада транслювала лише 3% пісень українською мовою у проміжку часу між 15.00 і 22.00. Крім того, частка ведення передач українською мовою становила 21%.

Таким чином, у діяльності радіостанцій зафіксовано ознаки порушення закону, норми якого передбачають, що частка пісень державною мовою в ефірі радіостанцій упродовж першого року після набуття чинності має становити 25% у проміжках часу між 07.00 та 14.00 і між 15.00 та 22.00.

А частка ведення передач українською мовою має становити не менше як 50%.

Нагадаємо, 8 листопада набув чинності закон про квоти на пісні українською мовою. Згідно з законом, мовлення кожної телерадіоорганізації має складатися з національного аудіовізуального продукту не менш ніж на 50%. Також телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше 35% від загального обсягу пісень поширених протягом доби.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: