Нацтелерадіо урізало українську мову

НТКУ зменшила відсоток мовлення українською мовою з 95% до 75%. На каналі планують ввести низку програм мовами національних меншин.

Національна телекомпанія України (НТКУ) зменшила відсоток мовлення українською мовою з 95% до 75% добового обсягу.

Як повідомили в НТКУ, відповідне рішення було ухвалене на засіданні Національної ради у зв'язку зі "зміною програмної концепції мовлення".

Зокрема, пояснили в телекомпанії, канал залучає певну кількість програм інших виробників та планує ведення певної кількості програм мовами національних меншин.

"Тривають переговори з єврейською та угорською громадами, планується обмін програмами з телеканалами Польщі", - зазначили в НТКУ.

Крім того, телекомпанія збільшила частку інформаційно-аналітичних і публіцистичних передач та розважально-музичних, зменшивши при цьому трансляцію культурно-мистецьких передач та науково-просвітницьких.

Нагадаємо, раніше у правлячій Партії регіонів неодноразово висловлювали наміри зробити російську мову другою державною в Україні.

Нещодавно у першому читанні парламент уже схвалив відмову від обов'язкової 50-відсоткової квоти на трансляцію музичних творів українських авторів в ефірі теле- і радіостанцій. Багато продюсерів бояться, що після скасування квот зарубіжні та російські виконавці витіснять з ефіру український національний контент.

Читайте також:

У Києві дівчину відмовилися взяти на роботу через українську мову

Табачник розповів про переваги російської мови

Рада дозволить радіо і ТБ крутити тільки російську попсу

Яна Табачника ввели до наглядової ради НТКУ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: