Над в'язнями вінницького СІЗО влаштували масову розправу

Родичі затриманих, вимагаючи справедливості, перекрили рух транспорту біля в'язниці. У міліції говорять: це був звичайний обшук.

Родичі та близькі засуджених, які відбувають покарання у Вінницькій в'язниці номер один та перебувають в СІЗО, перекрили рух транспорту. До цього вдалися, бо вирішили дізнатися: чи насправді за стінами буцегарні відлупцювали їхніх синів, братів та батьків. З-за ґрат просочилося, що начебто в'язнів жорстоко побили люди в масках. За різними даними, постраждало від десяти до тридцяти осіб.

Родичі ув'язнених налякані - з-за ґрат просочилася інформація, що в'язнів жорстоко побили люди в чорних масках. Вони вимагали зустрічі з начальником СІЗО. Аби розвіяти чутки чи заспокоїти родичів до них ніхто не вийшов. Люди перекрили рух транспорту на вулиці зі жвавим рухом біля в'язниці. До установи підтягнулася міліція.

За 20 хвилин після цього до родичів вийшли працівники установи. Вони пояснюють вчорашній випадок плановими заходами: "був звичайний обшук".

Нарешті свою версію того, що сталося, погодився озвучити начальник СІЗО №1 Дмитро Болтак: "Це був груповий опір під час проведення обшуку. Було застосування спецзасобів - це кийок гумовий. Спецзасоби застосовувались у присутності медика. Після цього (заарештованих) оглянуто. Ніякого збитку для здоров'я немає".

Після розмови з керівництвом закладу родичі змінили поведінку через побоювання протестами зашкодити в'язням. За всіх відповідає правозахисник Дмитро Гройсман - він повідомив прізвища людей, яких могли побити на зоні.

За даними координатора Вінницької правозахисної групи Дмитра Гройсмана, тілесні ушкодження було завдано 25 особам. Він стверджує, що такі акції проводяться регулярно в Україні - від колонії до колонії, за певним секретним графіком.

Багато родичів іще їдуть до Вінниці, аби протестувати проти порушень прав засуджених, - стверджують правозахисники. Тим часом у СІЗО, аби вгамувати протестувальників, пообіцяли родичам нетривалі побачення з арештантами.

Читайте також:

Українська міліція за 9 місяців закатувала трьох людей

В'язні СІЗО порізали вени, не витримавши міліцейських тортур

Кіровоградські міліціонери забили затриманого до півсмерті

В Умані поховали підприємця, у вбивстві якого підозрюють міліцію

ВідеоПікет під стінами СІЗО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: