Над єдиним в Україні пам’ятником творцеві УПА вчинено акт вандалізму

ВО "Свобода" підозрює в акті вандалізму депутатів блоку Литвина, оскільки ті самі недавно пропонували облити пам'ятник Тарасу Бульбі-Боровцю фарбою.

У ніч на 11 вересня невідомі вандали осквернили пам'ятник Тарасу Бульбі-Боровцю, який знаходиться в центрі м. Березне. Єдиний в Україні пам'ятник засновнику "Поліської Січі" було облито червоною фарбою. Про це повідомили в прес-службі Рівненської обласної організації ВО "Свобода".

Як повідомив керівник Березнівської районної організації ВО „Свобода" Володимир Пастушок, нещодавно на засіданні районної ради один з депутатів від блоку Литвина сказав, що цей пам'ятник потрібно облити фарбою. На його думку, правоохоронці повинні перевірити причетність "литвинівців" до цієї події, і у випадку підтвердження цього вжити адекватних заходів щодо винних.

"Вдвічі більш прикро, що знайшлися нелюди, які осквернили пам'ять не просто померлої людини, а героя України, того, кому чимало мешканців Березнівщини завдячують тим, що вони, або їхні батьки чи діди не загинули від рук німецький окупантів", - зазначив Володимир Пастушок.

Березнівська районна організація ВО „Свобода" вимагає від прокуратури якомога швидшого розслідування справи, притягнення до відповідальності винних у вандалізмі осіб та їхніх натхненників.

Тарас Боровець (псевдоніми: Тарас Бульба, Чуб, Гонта) - діяч українського повстанського руху часів Другої світової війни. У роки польської окупації Західної України проводив пропагандистську роботу на Поліссі. У 1939-41 роках під час більшовицької окупації продовжував роботу по організації націоналістичного підпілля на Поліссі й Волині.

На початку німецько-радянської війни в 1941-45 роках сформував і очолив партизанські виділи Поліської Січі в місті Олевську. У березні-квітні 1943 року вів переговори з штабом УПА-Північ, однак пропозицію про входження його відділів в єдиний повстанський рух відхилив. У липні 1943 року перейменував очолювані ним загони в Українську Народно-Революційну Армію (УНРА) і створив спільно з І.Мітрингою Українську Національно-Демократичну Партію. 18-19 серпня 1943 року УНРА була роззброєна частинами Української Повстанської Армії.

Наприкінці листопада (за деякими даними — 1 грудня) 1943 року заарештований гестапо у Варшаві і ув'язнений у концтаборі Заксенгаузен. Звільнений у вересні 1944 року.

Читайте також:

На Львівщині знесуть пам'ятник воїну-визволителю. Він "принижує українців"

На Полтавщині встановили пам’ятник ДАІшнику

Пам’ятник Леніну підірвали з тилу

У Полтаві вибухнув скандал навколо пам’ятника Гітлеру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: