Наданий Японією кредит піде на підтримку українських імпортерів японської техніки

Близько 100 млн доларів, які Токіо надасть Україні, підуть на "надання фінансування українським компаніям, які імпортують техніку та обладнання японських підприємств".

Кредит від Японського банку міжнародного співробітництва на суму 8 мільярдів єн (близько 100 мільйонів доларів), про надання якого президент України Віктор Янукович домовився у рамках офіційного візиту до Токіо, буде направлений на "надання фінансування українським компаніям, які імпортують техніку та обладнання японських підприємств". Про це повідомив директор Інституту світової політики Олена Гетьманчук.

"Таким чином, мова йде про підтримку за допомогою японського кредиту імпорту японської техніки в Україні", - відзначає автор.

Нагадаємо, у спільній заяві президента України Віктора Януковича і прем'єр-міністра Японії Наото Кана йдеться про те, що Японський банк міжнародного співробітництва має намір виділити Державному експортно-імпортному банку України "Укрексімбанк" кредит у сумі 8 мільярдів японських ієн. При цьому в заяві не було сказано про те, на які цілі виділяються кошти.

На думку автора, "двосторонні відносини з Україною для Японії не є настільки самодостатніми, як того хотіли б у Києві".

На її думку, це, зокрема, підтверджується і тим, що за всю історію незалежної України жоден японський прем'єр жодного разу не відвідав Україну.

"Втім, такий візит навряд чи відбудеться. За словами наших японських дипломатичних джерел, прем'єр зараз зайнятий внутрішньою політикою", - відзначає директор Інстітутаміровой політики.

Читайте також:

Янукович закликав японців вкладати гроші: Україна - "три в одному"

Японія готова вивести Україну з кризи

Янукович похвалився японцям: в Україні вже рік панує економічна і політична стабільність

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: