Експерти: надання Україні кредиту дасть Росії "додаткові важелі впливу"

Експерти не виключають, що надання кредиту Україні може бути обумовлене інтересами Росії. Зокрема, щодо приватизації українських підприємств.

Надання Україні 5-мільярдного кредиту справді дасть Росії додаткові економічні важелі впливу на Україну, стверджують російські експерти.

"Висуваються деякі речі, начебто Росія буде банкрутувати "Нафтогаз"... Навряд чи це робитиметься напряму, проте якщо він збанкрутує, то неодмінно виникнуть російські інтереси", - розповів в інтерв’ю Радіо Свобода директор Московської вищої школи економіки Костянтин Труєвцев.

Також, за його словами, це може стосуватися полегшення приватизації певних підприємств на території України в інтересах російських власників, а також питань, пов’язаних із газовим комплексом.

Український експерт Володимир Фесенко, зі свого боку, зазначив, що, коли йдеться про Росію, то всі економічні питання пов’язані із політикою. Це стосується і кредиту.

"Ймовірно, обговорюватимуться питання щодо активної участі Росії у питаннях приватизації тих чи інших українських підприємств. По-друге, це питання кордонів в Азовському морі та питання, пов’язані із Чорноморським флотом. Але тут можуть бути певні гачки на майбутнє. Тому що зараз Тимошенко, як прем’єр, не може вирішувати такі питання", – наголосив Фесенко.

Тим часом представник БЮТ Ігор Єресько зазначив, що, звертаючись до Росії із проханням про отримання кредиту, уряд діяв в рамках закону. За його словами, переговори щодо цього і справді велися, проте жодних вимог, які б виходили за рамки економіки в умовах отримання позики від Росії бути не може.

"Зрозуміло, що попередні консультації відбуваються. Більше того, вони відбуваються не тільки з Росією, але і з іншими країнами до яких ми звернулися. Це нормальна практика. Надання чи ненадання кредиту передбачають виключно економічні умови. Політичні умови в кредитних угодах не передбачаються, тому що це сугубо прагматичне рішення", – зауважив Єресько.

Нагадаємо, наприкінці минулого тижня в Києві розгорівся скандал навколо відносин з Москвою. Адміністрація президента Віктора Ющенка звинуватила прем`єра Юлію Тимошенко в здачі національних інтересів під час таємних переговорів з Росією про надання валютного кредиту.

Водночас Україна чекає на другий транш кредиту від Міжнародного валютного фонду. У МВФ заявили, що найближчими тижнями готові обговорити це питання.


Читайте також:

Президент: кредит від Росії загрожує економіці України
Кредитна історія Тимошенко опинилася в центрі скандалу
Перший пріоритет України: примиритися з Росією

ВідеоСкандальний кредит

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: