Надлишкова доза чи побічний ефект: на Хмельниччині після ін’єкції померла 36-річна жінка

Надлишкова доза чи побічний ефект: на Хмельниччині після ін’єкції померла 36-річна жінка

Фото: pixabay.com

Завершальна серія спецпроекту ТСН "Лікар зло"

Медичний скандал у місті Славута, на Хмельниччині. Після ін'єкцій, які мали би лікувати, 36-річна жінка раптово померла. Родина загиблої намагається притягнути до відповідальності лікарів.

За кілька днів до свого 37-річча Ольга Коропчук померла у страшних муках.

«Ось фотографії, це вже після двох уколів. Вона напухша, очі червоні», - показує донька жінки.

Такий стан – результат лікування позаматкової вагітності. Жінка звернулася по допомогу в Славутську лікарню, там їй зробили 2 уколи метотрексату. Препарат мав зупинити вагітність без хірургічного втручання. Та вже після першої ін’єкції, Ользі стало зле.

«Їй все гірше й гірш було. Вона не могла ходити, не їла і не пила нічого. Обличчя запухше дуже було, ноги набряклі», - згадує донька.

"Лікар зло": у місті Славута після ін'єкції раптово померла жінка

"Лікар зло": у місті Славута після ін'єкції раптово померла жінка

У такому стані жінка пролежала два тижні. Краще не ставало й родичі вирішили перевезти Ольгу до Хмельницької обласної лікарні. Місцеві лікарі запротестували. Вона писала і на ходу виправляла дози, які кололися для Олі. Як доказ дочка показує фото.

«Було 100 мл, а виправили на 50. Всю картку медичну переклеїли, склеїли гарненько, дописали все, що треба», - переконує донька.  

Коли врешті пацієнтку привезли у Хмельницький, тамтешні медики вжахнулися. Врятувати Ольгу не вдалося.

«Погоріло все. Сказали, що в неї в середині маленький Чорнобиль», - додає мама жінки.

Відомий столичний гінеколог Сергій Бакшеєв пояснює:  у 90 % випадків позаматкову вагітність лікують саме хірургічно, і лише в 10% - препаратом, який ввели Ользі. Такі ін’єкції дозволені тільки у спеціалізованих клініках і робити їх мають з надзвичайною обережністю.

«Це препарат, який використовується для лікування онкологічних захворювань, це виробництво фолієвої кислоти. Препарат, який руйнує клітини. Найстрашніше - це наплутати дозу введення препарату. Якщо доза порушується, це однозначно веде до тяжких наслідків», - каже Бакшеєв.

Після смерті Ольги родичі одразу написали заяву до поліції.

«Низка експертиз», про які говорить поліція – це аж дві за півтора року. Звичайний спосіб затягування, переконаний юрист Олександр Гришаков, він спеціалізується на захисті потерпілих від лікарської халатності.

У Прокопчуків лишилося ще рік, щоб довести справу до суду. Хоча, зізнається поза камерою адвокат родини, шансів небагато. Прямих доказів непрофесійності лікарів, адже у справі немає.

Фотокопії виправлень у картці, де дози препарату занижені, до уваги слідство чомусь не бере. Та ігнорує головний факт: у ставутській лікарні взагалі не мали права вводити метотрексат, бо це заклад другого рівня. А подібні призначення за інструкцію можуть виконуватися лише у закладах третього рівня, тобто у Хмельницькому обласному перинатальному центрі.  

Головний акушер-гінеколог області Олександр Жилко був членом клініко-експертної комісії, яка розбирала летальний випадок. До останнього виправдовує колег. Хоча, зізнається, що від гріха подалі заборонили метотрексат у всій області. А тих, на кого пала тінь, звільнили. 

«Два лікарі, які проводили лікування, вони звільнені з роботи, вони не працюють на сьогоднішній день», - каже Жилко

Насправді, завідувачка гінекологічним відділенням Гавюк Світлана після смерті Ольги не звільнилася, а вийшла на пенсію. А її дочка, пересидівши у приватній клініці в столиці, знов повернулася до рідного міста і веде прийом в кабінеті УЗД.

Особистої відповідальності лікаря в Україні зараз немає, наголошує заступник міністра охорони здоров’я Лінчевський. Відповідальна лише лікарня – тобто ніхто.

«Кожен лікар повинен мати свою персональну ліцензію. Тепер і лаври йому і різки також йому», - каже Лінчевський.

Закон «Про професійне ліцензування» обіцяють явити вже цього року.  Але, попереджає Лінчевський,  сенс ліцензії не в тому, щоб її відбирати, а в тому, щоб видавати лише справді професійним.

«Якщо ми лише цього лікаря приберемо і покараємо, то інші такі самі, будуть повторювати цю помилку. І от тут є роль міністерства, ми міняємо систему відбору до медичних вузів. Лікарем не можна ставати за гроші, лікарем не можна ставати без мотивації, лікарем не можна ставати без відповідних знань», - додає Лінчевський.

Поки щодо професійності та відповідальності – картина така. За 10 років у МОЗ зареєстровано 9,338 звернень громадян.  До  поліції та прокуратури дійшло  менше половини.  До суду направили всього 83 справи. Дізнатися, скільки обвинувальних вироків виніс суд – не вдалося, бо окремо за статтями ККУ ніхто звітності не веде.

Повʼязані теми:

Наступна публікація