Надпотужний вибух на гранітному кар'єрі Миколаївщини пошкодив будинки сусіднього села

Камені з кар'єру розлетілися на три кілометри.

Вибухи на гранітному кар'єрі руйнують будинки в селі Олександрівка, на Миколаївщині. Кар'єр розташований лише за півкілометра від найближчих хат. Люди живуть під постійну канонаду. Вибухів лякаються діти, а граніт розлітається подекуди і за три кілометри від епіцентру. Останній вибух ледь не знищив півсела, йдеться в ТСН.12.00.

Від вибуху під ногами затрусилася земля, кажуть люди. В одну мить усе село вкрилося гранітним пилом.

"Нічого не видно було і стовп стояв метрів 100. Точно атомний вибух", - розповідає мешканка села.

Вибухова хвиля після підриву породи пішла на будинок Валентини Божок, і той, не витримав, дався тріщиною, яка відколола півхати. Будинок вкрився тріщинами і з середини. Найкраще це видно у підвалі. Розколини тут і на стелі, і на стінах.

Тут видобувають граніт досить давно. Селяни кажуть, що звикли жити під вибухи кар'єра. Там працює чимало місцевих і досі ніхто не нарікав. Але, припускають, цього разу замість одного заряду заклали чотири.

На кар'єрі заперечують. Кажуть, винна в усьому зам'яка порода.

"Другий фактор - дуже сильний вітер йшов на село, тому розліт каменів змістився в бік села", - розповів керівних вибухових робіт

Утім, кажуть, адміністрація кар'єра селянам компенсувала усі пошкодження. А також пообіцяла провести вуличне освітлення.

Компенсація склала по 200-300 гривень, обурюються люди. А будинкам, які тепер потребують капітального ремонту, запропонували лише замазування тріщин.

Вибухи на гранітному кар'єрі руйнують будинки в селі Олександрівка на Миколаївщині

Кар'єр розташований лише за півкілометра від найближчих хат. Люди живуть під постійну канонаду. Вибухів лякаються діти, а граніт розлітається подекуди і за три кілометри від епіцентру. Останній вибух ледь не знищив півсела. 

Експерти радять людям звертатися до правоохоронних органів. Тоді, зазначають, селяни зможуть не тільки відшкодувати матеріальні збитки.

"Тут потрібно або закривати підприємство, або звужувати його діяльність", - заявив заслужений природо охоронець України Олег Деркач.

Люди готують документи, утім, усе ж сподіваються, що їхні будинки таки відремонтують і конфлікт вирішиться. Адже потужність вибухів кар'єра уже зменшили.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: