Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Надпотужний вибух на гранітному кар'єрі Миколаївщини пошкодив будинки сусіднього села

Камені з кар'єру розлетілися на три кілометри.

Вибухи на гранітному кар'єрі руйнують будинки в селі Олександрівка, на Миколаївщині. Кар'єр розташований лише за півкілометра від найближчих хат. Люди живуть під постійну канонаду. Вибухів лякаються діти, а граніт розлітається подекуди і за три кілометри від епіцентру. Останній вибух ледь не знищив півсела, йдеться в ТСН.12.00.

Від вибуху під ногами затрусилася земля, кажуть люди. В одну мить усе село вкрилося гранітним пилом.

"Нічого не видно було і стовп стояв метрів 100. Точно атомний вибух", - розповідає мешканка села.

Вибухова хвиля після підриву породи пішла на будинок Валентини Божок, і той, не витримав, дався тріщиною, яка відколола півхати. Будинок вкрився тріщинами і з середини. Найкраще це видно у підвалі. Розколини тут і на стелі, і на стінах.

Тут видобувають граніт досить давно. Селяни кажуть, що звикли жити під вибухи кар'єра. Там працює чимало місцевих і досі ніхто не нарікав. Але, припускають, цього разу замість одного заряду заклали чотири.

На кар'єрі заперечують. Кажуть, винна в усьому зам'яка порода.

"Другий фактор - дуже сильний вітер йшов на село, тому розліт каменів змістився в бік села", - розповів керівних вибухових робіт

Утім, кажуть, адміністрація кар'єра селянам компенсувала усі пошкодження. А також пообіцяла провести вуличне освітлення.

Компенсація склала по 200-300 гривень, обурюються люди. А будинкам, які тепер потребують капітального ремонту, запропонували лише замазування тріщин.

Відео Вибухи на гранітному кар'єрі руйнують будинки в селі Олександрівка на Миколаївщині

Експерти радять людям звертатися до правоохоронних органів. Тоді, зазначають, селяни зможуть не тільки відшкодувати матеріальні збитки.

"Тут потрібно або закривати підприємство, або звужувати його діяльність", - заявив заслужений природо охоронець України Олег Деркач.

Люди готують документи, утім, усе ж сподіваються, що їхні будинки таки відремонтують і конфлікт вирішиться. Адже потужність вибухів кар'єра уже зменшили.

Залиште свій коментар

Вибір редакції