Надзвичайний стан: в "Укренерго" підрахували, на скільки вистачить запасів антрацитового вугілля

Дата публікації
Надзвичайний стан: в "Укренерго" підрахували, на скільки вистачить запасів антрацитового вугілля

УНІАН

Зранку в Україні було 842 тисячі тонн, які, за умови запровадження надзвичайного стану, можна розтягнути на понад місяць.

Введення надзвичайного стану в енергетиці дозволить розтягнути запаси вугілля на 40 днів.

Про це сказав в.о. керівника "Укренерго" Всеволод Ковальчук під час засідання антикризового енергетичного штабу у понеділок, наголосивши, що станом на ранок 13 лютого загальні запаси вугілля антрацитової групи на всіх ТЕС становлять 842 тисячі тонн.

"Проблема полягає в тому, що за повної відсутності поставок антрацитового палива у нас загального запасу 842 тисячі тонн в середньому вистачить наче як на 40 діб (за умови введення надзвичайного стану – ред.)", - розповів він.

За словами Ковальчука, середньострокове споживання вугілля антрацитової групи останнім часом становить приблизно 30 тисяч тонн на добу.

"Якщо найближчими днями не буде відновлено постачання антрацитового палива, то критично необхідним є введення надзвичайного стану в електроенергетиці. Якщо цей стан буде введено, в режимі мінімального споживання, ми зможемо зменшити споживання антрацитової групи до приблизно 20 тисяч тонн на добу", - додав він.

Окремо представник "Укренерго" зауважив, що енергосистема України не може обійтися без роботи тих станцій, які працюють на вугіллі антрацитової групи.

"Але треба рахувати, що на різних станціях різний запас вугілля, і насправді це значення коливається від 14 до 100 діб за умови введення надзвичайного стану", - заявив Ковальчук, пояснивши, що, коли вугілля закінчиться, "ми не зможемо обійтися без обмеження споживачів, застосовуючи спеціальні графіки аварійних відключень".

Нагадаємо, залізнична блокада захопленого бойовиками Донбасу триває вже кілька тижнів. Бійці і громадські активісти перекрили рух товарних поїздів на луганському напрямкуна кордоні з окупованою Горлівкою. Головна їхня вимога – звільнити українських полонених, припинити торгівлю з бойовиками і визнати захоплені райони Донецької та Луганської областей окупованими.

Блокада потягів в бік окупованих територій розростається

Блокада потягів в бік окупованих територій розростається

Наступна публікація