"Нафтогаз" до 1 грудня заплатить 380 млн. дол. "Газпрому" (відео)

Голова "Нафтогазу" заявив, що компанія не може придбати валюту для погашення боргу перед "Газпромом".

"Нафтогаз України" до 1 грудня погасить заборгованість перед "Газпромом" за газ, спожитий у вересні цього року, повідомив перший заступник голови правління НАК Ігор Діденко. За його словами, відповідна домовленість була досягнута вчора на переговорах у Москві.

"Домовлено фігурально, що до кінця тижня погасимо 380 млн. дол. заборгованості за вересень, почнемо погашати за жовтень. І, таким чином, продовжується розмова про прямий контракт між "Нафтогазом" і "Газпромом" про постачання газу у наступному році", - сказав він.

Діденко також зазначив, що борг "Нафтогазу" перед RosUkrEnergo дорівнює кількості газу, закачаного в українські ПСГ.

"Він (борг) не більше і не менше, і ні в якому разі він не має походження ні I кварталу поточного року, ні II кварталу. У фінансовому плані "Нафтогазу", який був затверджений Кабінетом міністрів, така ситуація передбачена, і нами недовиконаний фінплан рівно на тих самих 10 млрд. грн., які за курсом 5,05 грн/дол. на момент затвердження фінплану… з тих самих 2 млрд. дол.", - сказав Діденко.

Він додав, що зараз "Нафтогаз" є власником понад 17 млрд. куб. м газу, 11 млрд. куб. м з яких – імпортний в українських сховищах.

Голова правління "Нафтогазу" Олег Дубина також заявив, що компанія не може придбати валюту для погашення боргу перед "Газпромом".

“На сьогодні в Україні неможливо купити валюту. Вчора ми близько 600 млн. (грн.) загнали на міжбіржу, і валюти не купили", - сказав Дубина.

Олег Дубина
УНІАН
Голова правління повідомив, що сьогодні він планує врегулювати це питання під час консультацій з представниками Національного банку. Голова правління НАК зазначив, що "Газпром" розуміє об`єктивність причин виникнення заборгованості української сторони.

“З вересня скоротився обсяг споживання газу українською промисловістю – на 300 млн. (куб. м), у жовтні – на 1,050 млрд., а в листопаді ми прогнозуємо скорочення споживання на 2 млрд. Це той газ, який був закачаний в сховища, але не реалізований", - пояснив він.

“Я б хотів, щоб НАК "Нафтогаз України" не ставав знову плацдармом для політичних заяв”, - підкреслив Дубина.

Як повідомлялося, минулого тижня президент РФ Дмитро Мєдвєдєв дав розпорядження голові правління ”Газпрому” Олексію Міллеру стягнути борг за газ з України. Міллер повідомив, що український борг за російський газ становить 2,4 млрд. дол. Він також заявив, що при переході на ринкові відносини у сфері поставок російського газу в Україну ціна газу з 1 січня наступного року може перевищити 400 дол. за тис. куб. м.

Відео"Нафтогаз" до 1 грудня заплатить 380 млн. дол. "Газпрому"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: