"Нафтогаз": ви нам - дешевий газ, ми вам - транзит

Україна погоджується не піднімати тариф за транзит газу для "Газпрому", але у відповідь хоче нижчу ціну на газ.


Українська сторона не збирається підвищувати ставку транзиту російського газу, але чекає від "Газпрому" поступок в питанні ціни на блакитне паливо, повідомив прес-секретар НАК "Нафтогаз України" Валентин Землянський.

"Ми виходимо з економічно обґрунтованої ціни, не збираємося задирати ціну, щоб одержати додатковий прибуток", - сказав він.

За його словами, українську сторону влаштовує збереження існуючої минулого року ціни при ставці транзиту 1,7 долари за тисячу кубометрів (на 100 кілометрів). "Ми виходитимемо з ціни, яку пропонуватиме "Газпром", - відзначив Землянський.

При цьому він підкреслив, що "Нафтогаз" чекає від "Газпрому" зустрічних дій. "Якщо ставка 1,7 долари при ціні 250 (пільгова ціна 1 тисячі кубів газу, запропонована "Газпромом" Києву на 2009 рік), то ми втрачаємо півмільярда доларів, ми на це не згодні", - заявив він.

Ющенко заявив, що оптимальна ціна палива знаходиться в діапазоні 204-210 доларів.

Землянський нагадав, що російська сторона відмовилася продавати Києву газ за ціною 235 доларів за тисячу кубів газу при підвищенні тарифу на транзит до 1,8 за тисячу кубометрів на 100 кілометрів.

"Газпром" заявив, що у зв'язку з відмовою Києва від запропонованої пільгової ціни тариф поточного року складе 418 доларів.

Українська делегація на чолі з міністром палива та енергетики Юрієм Проданом прибула до Берліна, де увечері проведе переговори щодо ситуації з постачанням російського газу.

Переговори проводитимуться зі спеціально створеною урядовою робочою групою, яку очолює керівник департаменту - представник федерального канцлера Німеччини Генфрид Хорстман.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: