"Нафтогаз" хоче внести зміни до контрактів з "Газпромом"

У Секретаріаті вважають, що дискримінаційні положення контрактів ставлять НАК "Нафтогаз України" у явно несприятливе та залежне становище.

НАК "Нафтогаз України" хоче звернутися до ВАТ "Газпром" з пропозицією щодо внесення змін у підписані контракти, щоб  привести їх у відповідність з міждержавними угодами та встановлення паритету сторін. У Секретаріаті президента вважають, що переговори проходили у несприятливих для України умов, тому підписані документи можуть бути визнанні нечинними.
 
Диспропорційність у питаннях прав та обов`язків сторін контрактів дає право НАК "Нафтогаз України" звернутися до ВАТ "Газпром" з пропозицією щодо внесення змін у відповідні пункти контрактів, повідомив Уповноважений президента з питань контролю за діяльністю СБУ Ігор Пукшин.

За його словами, відмова "Газпрома" змінити контракти надасть "Нафтогазу" право звернутися до Арбітражного інституту Торгівельної палати Стокгольма.

Згідно законодавства Швеції, у разі, якщо одна із сторін договору перебувала у несприятливих обставинах, а інша сторона скористалася ними, укладений між ними договір може бути визнано нікчемним або нечинним у цілому, або у відповідній частині.

Такі самі наслідки може потягнути за собою той факт, що одна із сторін здійснювала переговори не з позиції добросовісності. Говорячи про це, Пукшин зазначає, що Україна, яка є енергозалежною від Росії щодо поставок газу, зобов`язана укладати контракти з монополістом ВАТ "Газпром".

Нагадаємо, що контракти між "Газпромом" і "Нафтогазом" були підписані 20 січня. Контракти у присутності прем'єрів двох країн Юлії Тимошенко та Володимира Путіна підписали голова "Нафтогазу України" Олег Дубина і керівник "Газпрому" Олексій Міллер.

Читайте також:
Київ"Газпром" розраховує на контракти з Києвом на 20-30 років
"Газпром" може очолити колишній німецький розвідник
Газова трагікомедія

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: