"Нафтогаз" і "Газпром" готують газовий договір

ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" готують до підписання договір на постачання газу для споживачів України і відповідні угоди, що стосуються транзиту газу.

Відповідно до домовленостей, які були досягнуті главами урядів Росії і України, в даний час ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" готують до підписання договір на постачання газу для споживачів України і відповідні угоди, що стосуються транзиту газу. Про це повідомив офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов.

"Головний результат - домовленість про відновлення Україною транзиту російського газу через свою територію і угоду про умови роботи в поточному році і наступного року. Зараз готуємо відповідні документи", - повідомив Купріянов.

Нагадаємо, сьогодні пізно вночі за підсумками переговорів глав урядів Росії і України дано доручення керівництву "Нафтогазу України" і "Газпрому" до 19 січня підготувати всі необхідні документи і оформити їх згідно досягнутим домовленостям. Глава українського уряду Юлія Тимошенко завірила, що відразу після підписання вказаних документів буде відновлений транзит газу до країн Європи.

Як, у свою чергу, заявив глава уряду РФ Володимир Путін, під час переговорів досягнуті домовленості про те, що Україна і Росія в питаннях постачань газу переходять на європейську формулу ціноутворення. Сторони домовилися про те, що Україна отримає 20-процентну знижку на природний газ за умови збереження пільгового тарифу прокачування російського газу для європейських споживачів в 2009 р. за ціною 2008 р.

Прем'єр-міністр Росії відмітив, що з січня 2010 р. Україна і Росія повністю перейдуть на ціноутворення тарифів прокачування газу в повній відповідності з європейськими стандартами. "Найближчим часом транзит, і українська сторона нас в цьому завірила, буде відновлений", - відзначив Путін.

Читайте  також:
Україна запаслася газом на рік
Євросоюз "не задоволений" результатом "газового саміту"
Тимошенко і Путін поговорили перед самітом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: