"Нафтогаз" і "Газпром" проведуть зустріч у Берліні

21 травня представники "Нафтогазу", "Газпрому" та Європейського союзу газової промисловості обговорять нові міжнародні правила торгівлі та транзиту газу.

У п'ятницю, 21 травня, в Берліні відбудеться зустріч між високими представниками "Нафтогазу" та "Газпрому", за участю "Єврогазу" і німецького концерну "Еон Рургаз".

За неофіційною інформацією, під час зустрічі буде підписано важливі документи, зокрема, меморандум "Про взаєморозуміння" між Європейським союзом газової промисловості (Eurogas) і "Нафтогазом України".

Також має бути підписано двосторонню угоду про співпрацю між "Російським газовим союзом" і "Національним газовим союзом України".

З України до Берліна має приїхати глава "Нафтогазу", президент "Національного газового союзу України" Євген Бакулін. Росія буде представлена президентом "Російського газового союзу" Валерій Язевим. У німецькому енергетичному концерні "ЕОН Рургаз" (E.on Ruhrgas ) також підтвердили свою участь в зустрічі.

Обговорення і підписання документів відбудеться в межах 5-ої міжнародної конференції "Енергетичний діалог. Росія - Європейський Союз: газовий аспект".

Найважливішою темою конференції стане обговорення питань про нові міжнародні правила торгівлі газом і його транспортування. Крім того, розглядатимуть питання створення об'єднаного європейського енергетичного і газового ринку. Зустріч почнеться з виступу Бакуліна про транзитний потенціал України, а закінчиться підписанням вищезгаданих документів.

19 травня речник МЗС повідомив на брифінгу, що не виключається створення спільного підприємства на базі "Нафтогазу" та "Газпрому".

Раніше в Києві перебував з візитом президент Росії Дмитро Мєдвєдєв, до його делегації входив і глава "Газпрому" Олексій Міллер. За однією з версій, оприлюднених українськими ЗМІ, під час цього візиту планувалось підписати угоду про об'єднання енергоконцернів двох держав. Цього, однак, в Києві не сталося.

Читайте також:

Фірташ: росіяни з імперськими замашками хочуть поглинути "Нафтогаз"

Росія готова створити СП на базі "Газпрому" і "Нафтогазу"

Мєдвєдєв поки не збирається об'єднувати "Газпром" з "Нафтогазом"

Україну запросили до "клубу" газових магнатів Європи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: