"Нафтогаз" категорично заперечив можливість нової "газової війни"

У компанії кажуть про відсутність об'єктивних передумов для повторення кризової ситуації на газовому ринку, як у січні 2009 року.

НАК "Нафтогаз України" вважає, що заява апарату Ради національної безпеки й оборони про можливість повторення газової кризи між Україною й Росією є упередженою й ускладнює налагодження конструктивних відносин двох країн у газовій сфері.

Прес-служба "Нафтогаза" офіційно заявила, що не існує жодних фінансових передумов до зриву чергового платежу за імпортований газ, як і передумов для виникнення нової газової кризи.

Компанія висловила обурення анонімністю документа "Аналітична довідка щодо загроз національним інтересам у газовій сфері", оприлюдненого на сайті РНБО, і посиланнями в ньому на висновки невідомих світових і вітчизняних експертів.

"Таку практику поширення інформації НАК "Нафтогаз України" вважає неприпустимою", - наголошує прес-служба компанії.

НАК також повідомляє, що у стислий термін проводить заходи щодо реформування галузі і внутрішнього ринку газу, виконуючи вимоги Єврокомісії й міжнародних фінансових установ.

При цьому холдинг звертає увагу на те, що автори документа свідомо замовчують офіційні заяви відповідальних осіб як з української, так і з російської сторони, щодо відсутності об'єктивних передумов для повторення кризової ситуації, як у січні 2009 року.

Відповідні гарантії безпеки поставок газу в ЄС були надані президентом Віктором Ющенком, прем'єр-міністром Юлією Тимошенко й лідером опозиції Віктором Януковичем під час саміту "Україна - Європейський Союз" 4 грудня, нагадують у "Нафтогазі".

Крім того, ці гарантії базуються на домовленостях між НАК й "Газпромом" про незастосування штрафних санкцій за недобір газу в результаті зменшення його споживання Україною через вплив економічної кризи. Ці домовленості були формалізовані в доповненні до контракту купівлі-продажу газу, зазначає прес-служба.

Також "Нафтогаз" нагадує, що завдяки успішному завершенню реструктуризації зовнішніх боргів фінансовий стан компанії залишається збалансованим.

Крім цього, як підкреслюється в повідомленні НАК, на сьогодні загалом виконано одне з головних вимог Єврокомісії й міжнародних фінансових організацій - забезпечення незалежності газотранспортного оператора в контексті юридичної форми, організації, прийняття рішень.

"Нафтогаз" вкотре звертається до політиків та органів державної влади з вимогою припинити нагнітати напругу навколо діяльності найбільшої бюджетоутворюючої компанії України. "Результативність зусиль НАК "Нафтогаз України" безпосередньо потребує допомоги з боку владних органів, а не штучного перешкоджання її роботі, політизації та профанації питання, яке є ключовим у забезпеченні економічної безпеки України", - наголосили в компанії.

Читайте також:

Мєдвєдєв зрадів, що в українців є гроші на газ

Україна почала підготовку до "газової війни" з Росією

Росія почне модернізувати українську газову трубу вже у грудні

Тимошенко пообіцяла не допустити приватизації української ГТС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: