"Нафтогаз": навіть 18 млрд не зможуть врятувати компанію

Попри виділені урядом кошти, "Нафтогаз" хоче залучити додаткові кредити.

НАК "Нафтогаз України" привітав рішення уряду збільшити статутний фонд "Нафтогазу" на 18,6 млрд грн, проте зазначив, що це не вирішить повністю проблему поточного фінансового дефіциту.

В "Нафтогазі" зазначили, що збільшення статутного капіталу не передбачає реального збільшення вільних обігових коштів, а дозволяє лише частково вирішити накопичені проблеми минулих періодів.

Зокрема, за даними НАК, консолідований дохід компанії в 2009 році прогнозується на рівні 100 млрд грн, а балансова вартість запасів становитиме не менше 50 млрд грн, в той час як розмір статутного фонду після його збільшення становитиме 24,2 млрд грн.

Значне перевищення розміру обігового капіталу над власним не дозволяє в повному обсязі вирішити проблему фінансування процесу закачування газу до підземних газових сховищ та вимагає залучення додаткових кредитних коштів.

"Нафтогаз" наголосив, що проведення вчасних та повних розрахунків з постачальниками імпортованого природного газу є сьогодні першочерговим завданням, виконання якого є критичним з точки зору забезпечення енергетичної безпеки України та стабільності транзиту газу в країни ЄС.

Водночас, порушення строків проведення розрахунків з "Газпромом" призведе до переходу на авансову форму розрахунків за природний газ, що буде вкрай обтяжливим для національної економіки України.

Читайте також:

Кабмін дасть "Нафтогазу" 18 додаткових мільярдів

"Газпром" більше не буде видавати Києву аванси

В українських підземних сховищах - 20 млрд кубометрів газу

Росія назвала ціну на газ для України на осінь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: