"Нафтогаз" не дає документи Секретаріату Ющенка без дозволу Росії

У Ющенка стверджують, що "Нафтогаз" більше підпорядкований іноземній державі, а не Україні".

Богдан Соколовський
Офіційний сайт Президента України
Богдан Соколовський
Уповноважений президента з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський заявляє, що НАК "Нафтогаз України" відмовився надати на вимогу Секретаріату президента підписані доповнення до газових контрактів з Росією від 19 січня 2009 року.

Відповідними документами зафіксовано незастосування до української сторони штрафних санкцій за недобір російського газу, а також про зниження споживання газу в 2010 році до 33,75 млрд кубометрів.

"11 грудня ми одержали від "Нафтогазу України" документ про те, що він не може надати для ознайомлення президента копії доповнень до контрактів без згоди російської сторони", - сказав він 18 грудня на брифінгу у Києві.

При цьому Соколовський додав, що "це безпрецедентний випадок, коли глава компанії пише, що необхідно взяти дозвіл у російської сторони".

Також уповноважений президента додав, що ми є свідками того, що "Нафтогаз України" "більше підпорядкований іноземній державі, а не Україні".

"Чи ми є свідками того, що ГТС України і НАК "Нафтогаз України" в цілому підпорядковані інтересам іноземної держави?", - додав Соколовський.

Як відомо, "Газпром" і "Нафтогаз України" 25 листопада підписали доповнення до контракту від 19 січня 2009 року, відповідно до якого об’єм поставок газу до України в 2010 році знижено з раніше запланованих 52 до 33,75 млрд кубометрів. Також сторони закріпили відсутність штрафних санкцій щодо об’ємів споживання газу "Нафтогазом України" в 2009 році.

За оцінками президента Віктора Ющенка, якби "Газпром" вирішив застосувати штрафні санкції, то Україні довелося б заплатити від 7,8 млрд доларів.

Читайте також:

Уряд реорганізував "Нафтогаз" і збільшив статутний фонд у чотири рази

"Нафтогаз" пообіцяв безперебійний транзит газу

"Газпром" назвав ціну на газ для України на 1 квартал 2010 року

"Нафтогаз": Газових посередників не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: