"Нафтогаз" не допустить "махновщини на ринку газу"

З 1 січня 2009 року "Нафтогаз України" переходить на нові договірні відносини з облгазами.

"Нафтогаз" готовий забезпечувати в повному обсязі усіх споживачів природним газом лише за умови його стовідсоткової оплати, заявив заступник правління НАК "Нафтогаз України" Володимир Триколич. За його словами, з нового року "Нафтогаз України" (ДК "Газ України") і облгази закріплять у контракті усі взаємні права і зобов'язання.

"Облгази зобов’язуються транспортувати лише ті обсяги газу, які замовив споживач і оплатив їхню вартість компанії "Нафтогаз України". При цьому і робота облгазів має бути рентабельною. Та якщо облгаз протранспортує своїми мережами неоплачені споживачем обсяги газу - це його відповідальність насамперед", - сказав Триколич.

При цьому він додав, що, ”у свою чергу, "Нафтогаз" бере на себе зобов’язання "поставляти газ, якщо за нього платять”. Разом з тим, він зауважив, що у випадку, коли облгаз відмовиться підписати договір на 2009 рік, "Нафтогаз" планує укладати договір з лінійним (місцевим) управлінням "Укртрансгазу", яке також може транспортувати газ по мережах низького тиску і обслуговувати споживачів.

Він нагадав, що керівництво НАК ще у червні цього року повідомило про нові правила постачання газу керівникам підприємств ТКЕ, мерам міст і представникам облдержадміністрацій.

"З тими, хто прийняв ці правила і добре підготувався до зими, проблем немає. А допускати махновщину на ринку газу ми не дозволимо", - запевнив заступник голови правління НАК "Нафтогаз України".

Також Триколич повідомив, "Нафтогаз" не продає і не має наміру продавати свої акції в облгазах.

"З моменту приходу на початку 2008 року нового менеджменту в НАК "Нафтогаз України" компанія не втратила жодної акції, що їй належить в облгазах", - сказав він у відповідь на питання про розмивання акцій облгазів.

"НАК не продає і не має наміру продавати свої акції", - наголосив Триколич.

Той факт, що акції облгазів все одно продаються, заступник голови "Нафтогазу" пояснив тим, що таким чином власники неконтрольних пакетів акцій ведуть "маленький бізнес".

"Вони (власники неконтрольних пакетів акцій) на цьому заробляють, а коли хтось з акціонерів захоче їх продати, "Нафтогаз" готовий їх купити в повному обсязі", - заявив він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: