"Нафтогаз" не веде переговорів щодо прямих закупівель російського газу – Вітренко

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В української компанії є законодавчі можливості купувати газ напряму.

"Нафтогаз" не укладав контрактів та не веде перемовин щодо закупівель газу у російського "Газпрому" напряму.

Про це 12 січня в ефірі "Радіо Свобода" заявив виконавчий директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко.

Керівника української компанії запитали, чи міг би "Нафтогаз" мати якусь дочірню компанію, яка займалася б купівлею газу напряму у "Газпрому".

"Міг би. Але немає таких контрактів, немає таких планів, немає таких переговорів, думок. Теоретично все можливо в світі, але практичних підстав для того, щоб це обговорювати, зараз немає", - відповів директор "Нафтогазу".

Окрім цього, за словами Вітренка, для прямих поставок з "Газпрому" є і були раніше можливості, але "Нафтогаз" цього не робить.

"Ми не купуємо газ напряму в "Газпрому" не тому, що українські політики ухвалили таке героїчне рішення не купувати газ в Росії, а тому, що Росія припинила поставки газу. І наше завдання як "Нафтогазу" і моєї команди було в тому, що в ситуації, коли ми розуміли, що росіяни припинять поставки газу, знайти альтернативні можливості забезпечити потреби українських споживачів в газі з Європи. От що ми робили", – додав він.

Нагадаємо, 30 грудня у результаті тристоронніх переговорів Україна-Росія-Європейський Союз сторони підписали новий контракт про транзит газу. Угоду укладено на 5 років з можливістю пролонгації ще на 10 років на аналогічних умовах. За підрахунками виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, доходи від транзиту газу, які Україна отримає протягом наступних 5 років, складуть 7,2 мільярда доларів.

У рамках пакетної угоди Росія погодилась виплатити Україні майже 3 мільярди доларів грошима за рішенням Стокгольмського арбітражу. Водночас, українська сторона відмовилась від інших судових позовів та претензій до "Газпрому". Однак, це не стосується позову щодо втрачених активів "Нафтогазу" в анексованому Криму та на шельфі Чорного моря.

Відео Непростий компроміс: що передбачає нова газова угода між Україною та Росією

В останні години 2019 року український "Нафтогаз" та російський "Газпром" уклали новий транзитний контракт на 5 років та відмовились від усіх взаємних претензій. Хто чим поступився заради компромісу та як ця подія може вплинути на наші платіжки - дивіться далі.  

Непростий компроміс: що передбачає нова газова угода між Україною та Росією

Залиште свій коментар

Вибір редакції