"Нафтогаз" остаточно розмитнив газ Фірташа

Всі 11 млрд кубометрів спірного транзитного газу відтепер є власністю України.

НАК "Нафтогаз України" заявляє, що повністю розмитнила 11 млрд. кубометрів газу, які RosUkrEnergo вважає своїми.

Про це повідомив начальник Управління по зв`язках з громадськістю "Нафтогазу" Валентин Землянський.

"Ми не хотіли коментувати проходження судового процесу в Стокгольмі, єдине, в чому можемо запевнити: на сьогодні не існує позову щодо 11 млрд кубометрів газу, які знаходяться на балансі НАК ”Нафтогаз України”. Цей газ на сьогодні повністю розмитнений і знаходиться в повній власності компанії", – сказав він.

Нагадаємо, розмитнення спірних обсягів газу стало одним з головних скандалів у політичному житті України в березні.

2 березня Служба безпеки України порушила кримінальну справу за підозрою в розкраданні газу. При цьому ”Нафтогаз” зміг одержати тільки 6,3 млрд кубометрів.

4 березня СБУ провела обшуки в офісі ”Нафтогазу”, але успіху не добилися: в офісі СБУ і загону ”Альфа” чинили опір депутати від Блоку Юлії Тимошенко. Уряд у спорі підтримав ”Нафтогаз”, а президент Віктор Ющенко – СБУ.

24 березня Шевченківський районний суд Києва визнав незаконним порушення СБУ кримінальної справи за підозрою в розкраданні газу. СБУ оскаржила це рішення, проте Апеляційний суд Києва 1 квітня також зайняв сторону ”Нафтогазу України”.

26 березня повідомлялося, що уряд України доручив Держмитниці провести розмитнення всіх 11 млрд куб. м газу.

У той же час 24 березня відбулося перше попереднє слухання справи RosUkrEnergo проти "Нафтогазу" в Стокгольмському арбітражному суді при Торгово-промисловій палаті Швеції, в одне провадження було об`єднано дев`ять позовних заяв до НАК "Нафтогаз України" з боку RosUkrEnergo.

В той же час виконуючий обов`язки голови правління "Нафтогазу" Ігор Діденко заявив, що в Стокгольмському арбітражному суді не існує позовної вимоги RosUkrEnergo про відшкодування 11 млрд. куб. м газу.

Довідка. Згідно з підписаним 19 січня газовим контрактом з Росією, Україна за спеціальною ціною в 153,9 долара за тисячу кубометрів мала викупити 11 млрд. куб. м газу, який зберігається в українських газових сховищах, але не належить державі.

Читайте також:

СБУ вчергове заборонили захищати RosUkrEnergo

RosUkrEnergo не претендує на відшкодування 11 млрд. кубометрів газу

Стокгольмський арбітраж об'єднав 9 позовів ФІрташа до "Нафтогазу"

"Газпром" підтримав Фірташа в суперечці з "Нафтогазом"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: