"Нафтогаз" підвищив ціни на транзит нафти, щоб платити за газ

Доплата "Газпрому" за підвищення тарифу на транзит нафти буде перерахована за придбаний "Нафтогазом" газ.

Доплата, яку ВАТ ”Газпром” повинен зробити у зв`язку зі зростанням тарифу на транзит, буде зарахована при оплаті за придбаний НАК "Нафтогаз України" газ.

Про це повідомив заступник голови НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун.

За його словами, в першому кварталі ”Газпром” фактично не буде грошима оплачувати різницю між минулорічним і нинішнім тарифами на транзит, що виникла у зв`язку з тим, що ”Газпром” авансом сплатив транзит за 1-й квартал 2010 року за минулорічним тарифом, а згодом вартість транзиту газу було збільшено.

Як повідомив заступник голови НАК "Нафтогаз України", щомісячні доплати різниці тарифу на транзит газу в 2010 році будуть використані для взаємозаліку при закупівлі Україною російського газу в 1-му кварталі цього року, а також при розрахунку за газ, придбаний у грудні 2009 року.

Чупрун зазначив, що найближчими днями НАК "Нафтогаз України" і "Газпром" мають намір остаточно вирішити це питання.

"Практично, "Газпром" не доплачуватиме щомісячну різницю між минулорічним тарифом на транзит і тарифом на 2010 рік. Ми, в свою чергу, не платитимемо за отриманий на цю суму газ", - сказав Чупрун.

Як повідомлялося, ставка транзиту російського газу через територію України в 2010 році становитиме в середньому 2,7 долара за тисячу кубометрів на 100 кілометрів проти 1,7 дол. у 2009 році.

У 2009 році "Газпром" провів авансовий розрахунок за транзит газу. З урахуванням скорочення обсягів транзиту минулого року, фактично було проведено оплату обсягів транзиту, очікуваних у першому кварталі 2010 року. Тоді оплату було проведено за минулорічною ставкою транзиту.

Читайте також:

Тимошенко обіцяє, що у 2010-му ціна на газ не зміниться

Білорусь заплатить за російський газ менше України

Транзит російського газу через Україну подорожчає на 60%

Російський газ у наступному кварталі подорожчає в півтора рази

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: