"Нафтогаз" подає зустрічний позов до "Газпрому"

Київ та Москва пропонують вирішити свою суперечку за допомогою європейських суддів.

Якщо ВАТ "Газпром" дійсно подасть позов на НАК "Нафтогаз" до Стокгольмського арбітражного суду, як вчора повідомив голова правління російського концерну, українська компанія висуне зустрічний позов.

Прес-служба "Нафтогазу" повідомила, що "компанія позитивно сприймає наміри "Газпрому" вирішити спірні питання на засадах загальносвітової практики".

При цьому НАК зауважує, що подання позову не вплине на обсяги транзиту російського газу територією України.

Компанія вважає, що відсутність контракту на поточний рік щодо транзиту російського газу не надає "Нафтогазу України" правових, технічних і фінансових можливостей транспортувати російський газ територією України.

А саме, як уточнюють в НАК, не узгоджено річні обсяги транзиту газу, не визначено квартальні та добові показники завантаження системи за напрямками транзиту тощо.

Водночас офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов вже заявив, що дані "Нафтогазу України " про те, що у "Газпрому" нібито немає контракту на транзит, не відповідає дійсності.

Нагадаємо, 1 січня "Газпром" припинив постачання газу до України, оскільки Москва і Київ не змогли домовитися про умови нового контракту на 2009 рік.

Під час переговорів Росія запропонувала Україні купувати газ по 250 доларів за тисячу кубометрів (у 2008 році ціна становила 179,5 доларів), проте Україна вважає оптимальною ціну на газ від 200 до 235 доларів.

Пізніше "Газпром" заявив, що у зв`язку з відмовою Києва купувати газ по 250 доларів його ціна становитиме 418 доларів.

При цьому Україна продовжує транзит російського газу до Європи. Після того, як днями низка країн ЄС (зокрема, Польща та Румунія) заявили про зниження обсягів газу, які вони отримують від Росії, "Газпром" звинуватив українську компанію у крадіжці та пообіцяв подати на "Нафтогаз" позов до Міжнародного арбітражного суду Стокгольма. Київ усі звинувачення категорично відкидає.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: