"Нафтогаз" попросив суд стягнути з Тимошенко 1,5 млрд гривень

У "Нафтогазі" заявили, що Тимошенко у 2009 році завдала компанії збитків, домовившись про подорожчання російського газу для України, але не підвищивши ціну на транзит блакитного палива.

НАК "Нафтогаз України", який виступає у судовому процесі над екс-прем’єром Юлією Тимошенко цивільним позивачем, заявив позов про стягнення з неї 1,516 млрд грн для компенсації збитків, завданих компанії внаслідок підписання у 2009 році газових угод з Росією.

Відповідну позовну заяву представник НАК "Нафтогаз України" передав Печерському райсуду Києва після оголошення державним обвинуваченням обвинувального висновку.

"Тимошенко Юлія зобов’язала НАК "Нафтогаз України" підписати контракти з ВАТ "Газпром" на придбання природного газу та керуватися базовою ціною у розмірі 450 доларів США за тисячу кубічних метрів. При цьому ставка транзиту природного газу територією України на 2009 рік лишилася на рівні 1,7 доларів за тисячу кубометрів на 100 кілометрів відстані", - сказав представник цивільного позивача Ігор Кость.

За його словами, внаслідок виконання директив, наданих Тимошенко на підписання відповідних контрактів, НАК "Нафтогаз України" було завдано збитків у розмірі 1,516 млрд грн.

"Ми просимо суд стягнути з відповідача завдані нею збитки в розмірі 1 млрд 516 млн 460 тис. грн", - сказав представник цивільного позивача.

Нагадаємо, у Печерському райсуді розглядається кримінальна справа проти екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко щодо газових угод. Її звинувачують у перевищенні влади та службових повноважень під час підписання в 2009 році контрактів між Україною і Російською Федерацією на постачання і транзит газу.

Згідно з обвинувальним висновком, Тимошенко у 2009 році погодилася на невигідні умови газового контракту, "бажаючи створити собі позитивний імідж ефективного керівника держави".

За словами прокурора Лілії Фролової, пізніше у Росії, "усвідомлюючи протиправність своїх дій" та пригрозивши звільненням, Тимошенко змусила голову "Нафтогазу" Олега Дубину підписати договори щодо купівлі-продажу природного газу та транзиту газу.

Читайте також:

Оприлюднено обвинувачення у справі Тимошенко, їй загрожує до 10 років в’язниці

У суді над Юлією Тимошенко зачитали свідчення Миколи Азарова

ГПУ звинуватила Тимошенко у злочинах на території Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: