"Нафтогаз" припинив переговори з "Газпромом". Угоди досі нема

У "Газпромі" заявляють, що "Нафтогаз" усунувся від переговорів, незважаючи на відсутність нового контракту.


"Нафтогаз" усунувся від переговорів з "Газпромом", тоді як договір на 2009 рік все ще не підписаний, повідомив офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов.

"Договір на поточний рік як і раніше не підписаний. "Нафтогаз України" від переговорів самоусунувся. Переговорна група знаходиться в Києві і готовність виїхати до Москви поки не виявляє", - сказав Купріянов.

1,5 млрд. доларів за поставлений в кінці 2008 року газ "Газпром" одержить від "Нафтогазу" 11 січня. "З урахуванням вихідних днів ми одержимо платіж 11 січня", - сказав Купріянов, підкресливши, що залишаються неоплаченими штрафні санкції у розмірі 614 мільйонів доларів.

Крім того, представник "Газпрому" заявив, що Україна визнає, що здійснює несанкціонований відбір транзитного російського газу. "Українська сторона відкрито визнає, що краде газ, і цього не соромиться", - сказав він.

Прес-секретар НАК "Нафтогаз України" Валентин Землянський заявив, що Україна не відбирає російський газ. "Тобто, газ йде на Європу в повному обсязі. Єдине, про що ми вчора заявляли, що для роботи системи необхідно 20 млн. куб. м на добу так званого технологічного газу, який використовується для роботи системи", - пояснив він.

Також, за словами Купріянова, українська сторона не узгодила з "Газпромом" необхідний об'єм транзиту газу до Європи на наступну добу, 3 січня. "Ми зробили заявку на 303 мільйони кубометрів, нам було відмовлено, узгоджено об'єм тільки в 296 мільйонів кубометрів", - сказав Купріянов. Він також зазначив, що через ситуацію з Україною "Газпром" збільшив транзит газу по інших напрямах, зокрема, через Білорусь.

Нагадаємо, 1 січня о 9 годині закінчився контракт між Україною та Росією на постачання газу. Сторони досі не змогли узгодити умови нового контракту, зокрема ціну на блакитне паливо, тому "Газпром" припинив постачати газ в Україну.

Водночас в Європі запевняють, що отримують в повному обсязі російський газ, який іде транзитом через Україну.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: