"Нафтогаз" обіцяє вчасно заплатити "Газпрому"

"Нафтогаз" обіцяє в строк розрахуватися з "Газпромом" за постачання газу, і негативного розвитку подій не розглядає.

НАК "Нафтогаз" офіційно звернувся до "Газпрому" з пропозицією переглянути окремі положення газового контракту, укладеного компаніями 19 січня 2009 року. Про це повідомив уповноважений президента з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

Він зауважив, що українська компанія прагне змінити пункт контракту, згідно з яким у 2009 році компанія має оплатити "Газпрому" 40 млрд. кубометрів газу, зменшивши цей показник до 33 млрд. куб. м.

"Загалом зміни в довготермінових міжнародних договорах є звичайною практикою", - підкреслив Соколовський. Втім, за його словами, необхідність змінювати договір вже за місяць після укладання свідчить про його "недосконалість і підготовку без належного експертного опрацювання".

Водночас "Нафтогаз України" має намір в строк розрахуватися з "Газпромом" за постачання газу в лютому 2009 р., заявив сьогодні прес-секретар української компанії Валентин Землянський в ефірі "Російської служби новин".

Коментуючи неофіційні дані про готовність "Газпрому" знову відключити газ, у випадку якщо українська сторона затягне з оплатою за лютий, він підкреслив, що загроза нової газової війни РФ і України "перебільшена".

"Затримок по виплатах у нас немає, ми за договором повинні розрахуватися до 7 березня, у нас проблем немає", - сказав Землянський, додавши, що компанія не розглядає негативного розвитку подій і має підтвердження банку про наявність необхідної суми в доларах.

Як відомо, за новим контрактом на постачання газу до України крайній термін розрахунків за сировину для "Нафтогаза України" - 7-е число (включно) місяця, наступного за місяцем постачання. Якщо до цього терміну українська компанія не оплачує постачання або платить не в повному обсязі, сторони на весь термін дії контракту переходять на предоплатну систему розрахунків.

Читайте також:

"Газпром" готується відключити Україні газ 8 березня

Київ є найбільшим в країні боржником за газ

"Газпром" влаштує собі день України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: