Україна вчасно розрахувалася з "Газпромом" за березневий газ

Російська компанія отримала гроші за спожитий Україною газ пізно ввечері у понеділок.

"Нафтогаз України" перерахував "Газпрому" кошти за поставлений російською компанією в березні природний газ.

Про це повідомив керівник прес-центру НАК Валентин Землянський.

"Компанія перевела необхідну суму коштів на рахунки "Газпрому" і тим самим розрахувалася за газ, поставлений у березні", - сказав він.

За підсумками перших трьох місяців цього року споживання імпортного газу Україною трималося на рівні трохи більше 50% законтрактованих обсягів. Планка take or pay ("бери чи плати") у контракті "Газпрому" з "Нафтогазом України" зафіксована на рівні 80% (такий обсяг постачань споживач має оплатити незалежно від можливості його використати).

Зокрема, на січень "Нафтогаз України" законтрактував 1 млрд кубометрів газу, але відібрав лише 549 млн кубометрів, у лютому - близько 1,1 млрд кубометрів із планованих 2 млрд кубометрів.

Раніше керівник прес-центру "Нафтогазу" Валентин Землянський повідомив, що Україна в січні-березні спожила близько 2,5 млрд кубометрів імпортованого природного газу.
Українська сторона офіційно заявляла, що зацікавлена в скороченні законтрактованих обсягів імпорту в 2009 році з 40 млрд кубометрів до 33 млрд кубометрів.

"Нафтогаз України" повинен розраховуватися за поставлений газ до 7 числа місяця, що йде за місяцем постачання, інакше подальша закупівля газу здійснюватиметься тільки за передоплатою.

Читайте також:

Комісія ВР визнала дії СБУ відносно "Нафтогазу" злочином

"Нафтогаз" остаточно розмитнив газ Фірташа

"Газпром" назвав Україну "транзитним шантажистом"

Росія та Україна обговорили болюче газове питання

ВідеоУкраїна вчасно розрахувалася за газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: