"Нафтогаз" спростував інформацію про штраф з боку "Газпрому"

Претензії "Газпрому" до "Нафтогазу" досі залишаються невизначеними.

"Газпром" не висував штрафні санкції "Нафтогазу" за недобір газу в першому кварталі 2009 року.

Про це заявив прес-секретар "Нафтогазу" Валентин Землянський.

Нагадаємо, на початку тижня газета "Комерсант-Україна" із посиланням на анонімні джерела повідомила, що "Газпром" вимагає від "Нафтогазу" сплати близько 500 млн дол штрафу за недобір газу в березні.

Крім того, сьогодні, 15 квітня з'явилася така сама інформація із посиланням на Богдана Соколовського, уповноваженого президента Віктора Ющенка з питань енергетичної безпеки.

У першому кварталі 2009 року Україна купила у "Газпрому" удвічі менше газу, ніж це зафіксовано в контрактах. Згідно домовленостями між двома країнами, у такому разі "Газпром" може пред'явити "Нафтогазу" штрафні санкції у розмірі 150 відсотків від вартості газу, недопоставленого в жовтні-березні, і в 300 відсотків - в інший період року.

У березні 2009 року прем'єр-міністр Росії Володимир Путін заявив, що "Газпром" не штрафуватиме Україну за недобір газу, пославшись на те, що не "можна добивати партнерів".

18 березня міністр палива та енергетики України заявляв, що "Газпром" попередньо погодився скоротити постачання газу до України у 2009 році з 40 до 33 млрд кубометрів і при цьому відмовився від штрафних санкцій.

Через економічну кризу попит на газ "Газпрому" різко впав. Це привело до зниження об'ємів видобутку. За підсумками першого кварталу цей показник в Росії скоротився на 15 відсотків в порівнянні з тим же періодом роком раніше.

Читайте також:

"Газпром" офіційно вимагає від "Нафтогазу" 500 млн дол штрафу

"Газпром": влітку Україні не буде чим платити за газ

Україна вмовила Росію скоротити поставки газу

Путін пробачив Україні штрафи за недобір газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: